Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Bizin.pl i Kaczmarski Inkasso odzyskują należności dla przedsiębiorców

Firmy z sektora MŚP mogą czekać średnio miesiąc na zapłatę od swoich kontrahentów, zanim zaczną tracić płynność finansową. Ale aż 17 proc. z nich traci grunt pod nogami już po upływie 10 dni - wynika z badania „Jak MŚP korzysta z windykacji” Kaczmarski Inkasso. Niestety kontrahenci często nie regulują należności za towary i usługi w ustalonym czasie. Część z nich nie czeka i sięga po nowoczesne rozwiązania, jak windykacja online. Od kwietnia korzystają z niej także klienci Bizin.pl.

Usługę dostarcza Kaczmarski Inkasso, które ma blisko 30-letnie doświadczenie w polubownej windykacji. Bizin.pl działa od kilkunastu lat na polskim rynku i dostarcza przedsiębiorcom kompletne oprogramowanie do prowadzenia biznesu, zawierające m.in. możliwość fakturowania czy kontrolowania stanów magazynowych on-line. Obie firmy zintegrowały swoje systemy operacyjne, aby mikro i małe przedsiębiorstwa mogły prosto i szybko odzyskiwać od kontrahentów zarobione przez siebie pieniądze.   

Płynność finansowa na wagę złota

Pilnowanie dyscypliny finansowej kontrahentów nie jest łatwe, a samodzielne dochodzenie zapłaty od partnerów mało komfortowe. Tymczasem firmy windykacyjne mają wysokie kompetencje negocjacyjne oraz dobrą znajomość poszczególnych branż gospodarki. 

- Dzięki wsparciu firmy windykacyjnej przedsiębiorcy są w stanie zwiększyć swoją płynność finansową, co w dobie pandemii jest na wagę złota. Mikro i małe firmy nie odkładają pieniędzy, aby tworzyć rezerwy finansowe na czarną godzinę, bo zwyczajnie je na to nie stać. Ze względu na skalę działalności, przeznaczają środki na bieżące funkcjonowanie. Dlatego tak ważny jest dla nich regularny dopływ gotówki. W sytuacji, gdy kontrahent nie płaci, konieczne jest zlecenie odzyskania należności profesjonalistom, co oszczędza czas i pozwala zachować dobre kontakty z partnerami. W dodatku jest dużo bardziej skuteczne niż działania prowadzone samodzielnie – mówi Jakub Kostecki, prezes Zarządu firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.

Badanie Kaczmarski Inkasso pokazuje, że negatywny wpływ na działalność małych i średnich firm ma płatność opóźniona już o 21-30 dni. Ocenia tak 43 proc. z nich. Dla 1/3 poziom wrażliwości finansowej jest niższy i wynosi maksymalnie 20 dni. Ankietowani przedsiębiorcy deklarowali, że w ciągu ostatnich 2 lat skierowali do profesjonalnej windykacji od 1 do 500 faktur.

Pieniądze zamrożone w fakturach można uwolnić, zlecając ich odzyskanie profesjonalnej firmie windykacyjnej. To bezpieczne, a przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Dzięki integracji systemu Kaczmarski Inkasso i platformy Bizin.pl jej użytkownicy dwoma kliknięciami przekazują sprawę do windykacji. Następnie na bieżąco kontrolują, na jakim etapie znajdują się prowadzone działania.

Prowizja tylko za odzyskane pieniądze

Mocnymi stronami Kaczmarski Inkasso są doświadczony zespół negocjatorów, kompleksowy proces oparty na różnorodnych narzędziach, ścisła współpraca z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej, gdzie można upublicznić dane dłużników, a także publikacja oferty sprzedaży długu na giełdzie wierzytelności oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Google.

Kaczmarski Inkasso nalicza opłatę prowizyjną tylko w przypadku skutecznej windykacji, czyli kiedy pieniądze zostaną odzyskane dla klienta.

Dla wierzyciela dochodzenie należności może być bezpłatne – wystarczy, że skorzysta z opcji obciążenia dłużnika kosztami windykacji. Pozwala na to Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. W tym przypadku Kaczmarski Inkasso wyegzekwuje  ten koszt od kontrahenta.

Kaczmarski Inkasso to ekspert z zakresu kompleksowego zarządzania wierzytelnościami. Od 1992 roku obsługuje na masową skalę zarówno klientów strategicznych: banki, firmy pożyczkowe, leasingowe, telekomy, ubezpieczycieli, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa ze wszystkich branż. Zapewnia kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony transakcji handlowych, gwarantując wysoki standard zarządzania wierzytelnościami. Działania prowadzone są zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk opracowanymi przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych, którego firma jest członkiem.

Bizin.pl to nowoczesny, darmowy program do wystawiania faktur online, wspomagający codzienną działalność przedsiębiorcy, całkowicie zgodny z najnowszymi wymogami Ministerstwa Finansów. Początki funkcjonowania systemu sięgają roku 2009. Dzięki niemu w prosty i niezwykle szybki sposób można wystawiać faktury i inne dokumenty przychodowe, zarządzać wieloma magazynami, monitorować sytuację finansową swojej firmy, czy automatyzować niektóre czynności, jak chociażby comiesięczne wystawianie dokumentów stałym klientom. System udostępnia również szeroki wachlarz integracji e-commerce. Dla naszych klientów gotowe są rozwiązania z systemami: Allegro, WooCommerce, PrestaShop, PayU, Przelewy24, BaseLinker itp.  Wszystko to i wiele więcej, za pośrednictwem bezpiecznego połączenia SSL z dowolnego miejsca na świecie.

Udostępnij >
T
separator