Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Blisko 300 par zimowego obuwia trafiło do potrzebujących

Wrocławianie oddali prawie 300 par używanego, zimowego obuwia w ramach świątecznej akcji charytatywnej Wroclavii i Pucybutów. Zebrane buty zostały odnowione i przekazane podopiecznym Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Klienci Wroclavii chętnie dołączali do zbiórki trwającej od 29 listopada do 8 grudnia. Każdy odwiedzający centrum mógł włączyć się do akcji i pomóc potrzebującym w tym szczególnym, świątecznym czasie. Wystarczyło przynieść swoje buty i umieścić je w specjalnym pojemniku we Wroclavii. Następnie obuwie trafiło do warsztatu Pucybutów – firmy zajmującej się renowacją obuwia i partnera akcji. Wroclavia sfinansowała wykonaną przez profesjonalistów renowację, specjalistyczne czyszczenie i drobne naprawy. Tak przygotowane buty zostały przekazane na rzecz podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Wsparcie potrzebujących

Celem inicjatywy była zbiórka obuwia zimowego dla kobiet oraz mężczyzn. Potrzebujący z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta to osoby dotknięte problemem bezdomności, dla których zima to szczególnie trudny okres.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Wrocławia, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy. Pokazuje ona, że nieużywane przez jednych przedmioty, na przykład buty, mogą z powodzeniem posłużyć innym, zanim wyrzucimy je na śmietnik. Cieszymy się, że wspólnie wcieliliśmy w życie ideę modowego recyklingu, dając używanym butom „drugie życie” i pomagając przy tym zaprzyjaźnionemu stowarzyszeniu – mówi Anna Kula, rzecznik prasowy Wroclavii.

Eko pomaganie z Wroclavią

Wroclavia angażuje się w akcje promujące odpowiedzialną konsumpcję, a jednocześnie wspiera potrzebujących ze swojego otoczenia, zachęcając do pomocy również mieszkańców miasta. To kolejna inicjatywa Wroclavii związana z ekologią i modą cyrkularną. W grudniu zeszłego roku, w podobnej akcji, zebrano kilkaset par obuwia zimowego i letniego. Z kolei w wiosennej zbiórce odzieży, zorganizowanej przez centrum i inicjatywę Ubrania do Oddania wiosną tego roku, wrocławianie przekazali do ponownego obiegu 4 tony ubrań, a organizatorzy – 8 tys. zł dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

 

Udostępnij >
T
separator