Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
BUDIMET zwiększy swoje zaplecze za 6,5 mln zł

Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych BUDIMET od 2007 roku realizuje roboty inwestycyjne, modernizacyjne i remontowe urządzeń przemysłowych, instalacji i innych urządzeń energetycznych. Dzięki decyzji o wsparciu otrzymanej od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma zrealizuje w Brzegu Dolnym nową inwestycję. Planowane nakłady wynoszą ponad 6,5 mln złotych. Budowa ma zakończyć się pod koniec 2026 roku.

Firma BUDIMET posiada odpowiednie urządzenia, sprzęt w zakresie niezbędnym do wykonywania robót specjalistycznych związanych z dostawą i montażem konstrukcji stalowych, maszyn, instalacji przemysłowych i prac antykorozyjnych. 

– Jako Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jesteśmy otwarci na współpracę z firmami o różnych specjalnościach. W minionym roku wsparliśmy przedsiębiorców z branż m.in. nowych technologii, spożywczej czy produkcyjnej. Tym razem decyzję o wsparciu otrzymuje firma z sektora usług spawalniczych i obróbki metali. W Brzegu Dolnym zostanie utworzony nowy zakład produkcyjny firmy BUDIMET. Bardzo nas cieszy, że coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców korzysta z oferty Polskiej Strefy Inwestycji. Nieustannie wpływa to na zrównoważony rozwój biznesu w naszym regionie – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Strategicznym celem firmy jest dostarczanie usług, które w sposób optymalny łączą jakość, cenę i termin wykonywanych zadań. BUDIMET stale inwestuje w zaplecze techniczne i kadrę. Spółka pracuje dla sektora przemysłu chemicznego, metalurgicznego i energetycznego. Aktualnie realizowana inwestycja ma być gotowa do końca 2026 roku.

– Nowa inwestycja wiąże się z budową budynku biurowo-produkcyjnego o powierzchni 759,65 m kw. zlokalizowanego w Brzegu Dolnym. Inwestycja ta pozwoli nam zwiększyć moce produkcyjne, polepszy warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników, a także docelowo zwiększy zaplecze magazynowo-sprzętowe w naszej firmie – dodaje Kamil Brożyna, właściciel BUDIMET.

Wieloletnie doświadczenie wykwalifikowanych pracowników BUDIMET pozwala na realizowanie unikalnych projektów, które firma wykonuje na specjalne zamówienia klientów. Prace wykonywane są kompleksowo wraz z ich pełną obsługą odbiorow

Udostępnij >
T
separator