Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Centrum planistyczne łańcucha dostaw 3M we Wrocławiu rekrutuje

Amerykańskie przedsiębiorstwo 3M rozpoczęło w 2021 r. przebudowę swoich struktur łańcucha dostaw. We Wrocławiu firma ulokowała nową jednostkę – Planning Service Center (PSC), czyli Centrum Usług Planowania Zakupów dla wszystkich fabryk 3M w rejonie EMEA. PSC aktywnie się rozwija, więc firma szuka nowych pracowników.

Centrum Usług Planowania Zakupów 3M we Wrocławiu będzie docelowo odpowiedzialne za zakupy i dostawy materiałów produkcyjnych do wszystkich fabryk 3M w rejonie EMEA. Zakres działań PSC to ponad 150 tys. komponentów, kupowanych od 5,7 tys. dostawców z różnych części świata. Zakupy są dostarczane do 28 zakładów produkcyjnych 3M zlokalizowanych w takich krajach jak Polska, Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania czy Turcja. Firma nie wyklucza dalszych planów rozwojowych PSC, rozważając centralizację kolejnych procesów w ramach swojego łańcucha dostaw.

Centrum Usług Planowania Zakupów 3M we Wrocławiu zatrudnia obecnie 40 osób. W związku z intensywnym rozwojem biznesu Centrum w ciągu najbliższych miesięcy planuje zatrudnienie kolejnych pracowników – przede wszystkim ekspertów w zakresie planowania materiałowego oraz współpracy z dostawcami. PSC mieści się w budynku 3M Superhub przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu. Oferuje również możliwość pracy zdalnej.

- Uruchomienie Centrum planistycznego 3M ułatwiło nam standaryzację procesów zakupowych w naszej firmie, które do tej pory bardzo się różniły w zależności od kraju. A to pierwszy krok w stronę zwiększenia elastyczności i efektywności łańcucha dostaw dla całego regionu EMEA. PSC to też nowe miejsca pracy na rynku wrocławskim i szansa na ciekawy rozwój zawodowy w organizacji działającej w globalnych strukturach.  – mówi Małgorzata Wojdas, Project Manager z 3M.

Firma 3M działa na polskim rynku od ponad 30 lat. W tym czasie zainwestowała w naszym kraju ponad 2,5 mld zł. Największym centrum produkcyjnym firmy w Europie jest wrocławski Superhub, który produkuje 12 tys. różnych produktów w ramach czterech linii biznesowych: bezpieczeństwo i przemysł, transport i elektronika, ochrona zdrowia oraz rozwiązania konsumenckie.

Udostępnij >
T
separator