Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu urośnie trzykrotnie w 2022 roku

Boehringer Ingelheim, jedna z 20 wiodących, innowacyjnych firm farmaceutycznych na świecie, intensywnie rozwija swoje Centrum Usług Biznesowych, które jest zlokalizowane we Wrocławiu. Firma potroi zatrudnienie w 2022 roku, zatrudniając specjalistów w takich obszarach: jak finanse, zakupy, podatki, obsługa klienta, rachunkowość, HR i usługi prawne.

Boehringer Ingelheim Business Services Wrocław jest nową spółką grupy na polskim rynku (założoną w połowie 2021 roku) i przygotowuje się do rozpoczęcia działalności w marcu 2022 roku. Obecnie zatrudnia kilkudziesięciu menedżerów i specjalistów. Boehringer Ingelheim otrzymał certyfikat Top Employers Institute jako jeden z 11 najlepszych pracodawców na świecie w 2021 roku. Firma została wyróżniona tym tytułem drugi rok z rzędu.

– Wybraliśmy Wrocław jako nasz dom, ponieważ jesteśmy przekonani, że tutaj znajdziemy najlepszych ludzi. Przed nami intensywny okres wzrostu, otwierania nowych linii usługowych i kształtowania kultury organizacyjnej centrum, wspólnie z naszymi pracownikami. Jesteśmy różnorodną i integracyjną organizacją otwartą na przełomowe pomysły i koncepcje. Bardzo liczymy na zaangażowanie i wkład naszych nowych pracowników w rozwój centrum w 2022 roku. – twierdzi Fatih Öztürk, dyrektor zarządzający Boehringer Ingelheim Business Services we Wrocławiu.

W 2022 roku Boehringer Ingelhein Business Services Wrocław uruchomi nowe linie usług prawnych i podatkowych, a także rozbuduje działy finansowe, obsługi klienta, rachunkowości, zakupów i HR. Specjaliści zatrudnieni we wrocławskim centrum usług biznesowych pozwolą europejskim organizacjom firmy skoncentrować się na swoich podstawowych kompetencjach, jakimi są opracowywanie przełomowych terapii poprawiających jakość życia ludzi i zwierząt. 

– Zdajemy sobie sprawę, że potrojenie zatrudnienia w centrum usług biznesowych to ambitny cel, ale jestem przekonany, że dzięki naszej start-upowej mentalności i fantastycznemu zespołowi na pokładzie, uda nam się sprostać temu wyzwaniu i stworzyć dla wrocławian miejsce do rozwoju zawodowego i osobistego – uważa Fatih Öztürk.

Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim przeniosło się niedawno do budynku Centrum Południe.

Boehringer Ingelheim opracowuje przełomowe terapie, które poprawiają jakość życia ludzi i zwierząt. Jako firma farmaceutyczna, tworzy wartość poprzez opracowywanie innowacyjnych terapii w obszarach, w których istnieją ważne, niezaspokojone potrzeby medyczne. Od momentu założenia w 1885 roku, firma Boehringer Ingelheim pozostaje własnością rodzinną i kieruje się długoterminową perspektywą. Około 52 tys. pracowników działa na ponad 130 rynkach w trzech jednostkach biznesowych - Human Pharma, Animal Health i Biopharmaceutical Contract Manufacturing.

Udostępnij >
T
separator