Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Concordia Design Wrocław już działa

Nowoczesne centrum kreatywności i biznesu, które powstało na Wyspie Słodowej, właśnie rozpoczęło swoją działalność.

Concordia Design Wrocław ma być miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne Wrocławia. Tutejszy HUB prowadzi autorski program wspierania rozwoju firm. Planowane są działania konsultingowe i edukacyjne z zakresu nowych technologii oraz nowoczesnego marketingu. W planach są liczne wykłady, warsztaty i konferencje tematyczne. W założeniu będzie to miejsce do pracy dla około 400 osób. Strefa HUB udostępni także swoje przestrzenie na rezydencje artystyczne. Lokalni twórcy będą mogli korzystać z biur i infrastruktury na preferencyjnych warunkach.

- Concordia Design Wrocław to miejsce które ma integrować ludzi - mówiła Ewa Voelkel-Krokowicz, CEO Concordia Design. - Ma być miejscem dla wszystkich - dla mieszkańców, turystów, rodzin czy biznesu. W Concordia Design działają już: coworking, biura dla firm, a także centrum konferencyjne. Otwarty jest już także taras na dachu i część gastronomiczna. Chcemy wprowadzać więcej animacji na całą wyspę.

Czteropiętrowa kamienica na Ostrowie Tumskim z XIX wieku to jedyny zachowany po II wojnie światowej budynek na Wyspie Słodowej, ale nie jest wpisany do rejestru zabytków. Ostateczna bryła całego budynku określona została przez zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zarówno renowacja starego budynku, jak i projekt nowego odbywały się w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków i architektem miejskim. Pracom rozbiórkowym i wykopom pod fundamenty towarzyszyły roboty archeologiczne.

- Budujemy Wrocław jako miasto otwarte, nowoczesne, ale szanujemy i cenimy sobie historię i wielokulturowe tradycje – twierdzi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - To miejsce bardzo szybko stanie się wizytówką miasta. Ten projekt ma światowy potencjał.

Inwestycja kosztowała 50 mln złotych, z czego 16 mln to dotacja z Unii Europejskiej.

Udostępnij >
T
separator