Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Coraz bardziej popularne treningi EMS

Piękne, smukłe i wyrzeźbione ciało to marzenie wielu osób, szczególnie w wakacje. Doskonale wiedzą o tym właściciele salonów EMS. Powstaje ich coraz więcej również na Dolnym Śląsku.

Nowoczesne technologie rządzą już nie tylko w IT czy produkcji przemysłowej. Coraz częściej wykorzystywane są również w branży fitness, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób szczególnie dbających o swoją sylwetkę i kondycję. Sprawiają, że treningi są znacznie bardziej efektywne, również dla tych, którzy nie zajmują się sportem zbyt intensywnie.

Treningi nie tylko dla profesjonalistów

Dziedzina fitness, której podstawą są nowe technologie to treningi EMS (ang. Electrical Muscle Stimulation), podczas których do elektrostymulacji mięśni wykorzystywane są impulsy elektryczne.

– Dużą zaletą jest to, że aktywują one mięśnie głębokie, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku innych ćwiczeń – mówi Urszula Kszyszczuk, trenerka i współwłaścicielka Studia EMS ESPRESSO w centrum Wrocławia. – W dodatku generują od 20 do 85 skurczów mięśniowych w całym ciele podczas 1 sekundy treningu, co przekłada się na dużo wyższą intensywność i przynosi efekt spalonych średnio 600-1000 kcal w jedyne 20 minut!

To pozwala uzyskać dość szybkie efekty w postaci pięknie wyrzeźbionego ciała i lepszej ogólnej kondycji organizmu. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które dążą do zmaksymalizowania efektów swoich ćwiczeń.

Dawniej takie treningi były dostępne jedynie dla profesjonalnych sportowców. Dziś są coraz powszechniejsze.

EMS – całkiem świeży pomysł na biznes

Pierwsze studia EMS zaczęły powstawać w Polsce około 8 lat temu. Choć nie ma oficjalnych danych, ile ich już funkcjonuje, to wiadomo, że w dużych miastach są już na prawie każdym większym osiedlu. Coraz więcej takich salonów jest też otwieranych w małych miejscowościach.

Aby otworzyć własny salon EMS, inwestor potrzebuje około 100 tys. zł. Największy koszt stanowi zakup profesjonalnego sprzętu, czyli nowoczesnej technologii do elektrostymulacji mięśni. Również lokal powinien spełniać określone standardy, np klimatyzacja jest mile widziana.

Konieczne profesjonalne szkolenie

W Polsce funkcjonuje kilku producentów sprzętu do EMS. Nie tylko sprzedają oni konieczne w tej dyscyplinie urządzenia, ale również szkolą trenerów z jego obsługi.

– Aby prowadzić treningi EMS, takie szkolenie jest niezbędne – twierdzi Urszula Kszyszczuk. –  Osoby, które planują pracować w zawodzie trenera EMS powinny posiadać także wykształcenie trenerskie oraz mieć wiedzę z podstaw fizjologii.

Sesje EMS to treningi personalne -indywidualne lub prowadzone w duetach, rzadziej w trójkach i większych grupach. Stąd też spotkania te należą do usług premium, co wiążę się z odpowiednio wysoką ceną. Coraz częściej duże korporacje, którym zależy na pozyskaniu dobrych pracowników, wykupują dla nich karnety w salonach EMS. W ten sposób nie tylko dbają o ich kondycję i piękny wygląd, ale przede wszystkim o zdrowie. Trening EMS pozwala na rozluźnienie zbyt usztywnionych mięśni, co ma duże znaczenie podczas długiej pracy przy komputerze.

Udostępnij >
T
separator