Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Darmowe przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich

Na mieszkańców Wrocławia, którzy 22 września zdecydują się wybrać pociąg Kolei Dolnośląskich zamiast samochodu, czekają darmowe przejazdy. To wszystko z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu. Tego dnia za bilet posłuży dowód rejestracyjny pojazdu

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa inicjatywa, która ma zachęcić kierowców do rezygnacji z korzystania z samochodu dla ograniczenia emisji spalin i promocji zachowań proekologicznych.

Tego dnia, który w tym roku przypada na wtorek, 22 września, pasażerowie Kolei Dolnośląskich mogą liczyć na darmowy przejazd w granicach Wrocławia za okazaniem dowodu rejestracyjnego.

– Chcemy w ten sposób zachęcić do korzystania z kolei przede wszystkim tych, którzy jeszcze się do niej nie przekonali i na co dzień wybierają samochód – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich - Mamy swoje atuty, pociągi w przeciwieństwie do samochodów nie stoją w korkach. Z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się do korzystania z kolei. Wierzę, że przy okazji Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu kolejni dołączą do grona naszych pasażerów.

Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu jest zwieńczeniem zainaugurowanego przez Komisję Europejską w 2002 roku Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Akcja ma zachęcić mieszkańców miast do częstszego wybierania przyjaznych środowisku środków transportu: jazdy na rowerze czy transportu zbiorowego. 

Udostępnij >
T
separator