Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Dolnośląscy przedsiębiorcy na targach elektronicznych w Monachium

Targi Electronica w Monachium to jedne z największych targów w Europie, gromadzące przedstawicieli międzynarodowego przemysłu elektronicznego. Dolnośląscy przedsiębiorcy, w ramach projektu Going Global, dofinansowanego ze środków unijnych, mieli okazję zaprezentować tam swój potencjał przed kontrahentami z całego świata.

Targi Electronica 2022 organizowane są co dwa lata i przyciągają najważniejszych dystrybutorów oraz producentów z branży elektronicznej. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to doskonała okazja nie tylko do poznania nowinek technologicznych i innowacyjnych projektów, ale przede wszystkim do zdobycia kontaktów i nawiązania współpracy z firmami z całego świata. 

- Podczas targów Electronica w jednym miejscu i czasie spotykają się przedsiębiorcy z całego globu, wymieniają doświadczenia, prezentują owoce swojej pracy. Tutaj można zapoznać się z nowymi rozwiązaniami i innowacjami. Projekt Going Global przynosi realne korzyści - firmy z Dolnego Śląska, dzięki poprzednim misjom gospodarczym nawiązały już współprace z firmami zagranicznymi – mówi radny sejmiku województwa Damian Mrozek.

W ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, dofinansowanego ze środków unijnych, w misji gospodarczej do Monachium wzięło udział osiem dolnośląskich mikro i małych przedsiębiorstw – Nsflow, Vstorm, Surveily, Synergy Codes, DSR, Thorium Space, WIPERAPP oraz GlucoActive. To firmy, których działalność wpisuje się w inteligentne specjalizacje Dolnego Śląska,  zajmujące się m.in. zaawansowanymi systemami komunikacji satelitarnej, sztuczną inteligencją, wizualizacją danych czy tworzące oprogramowanie do bezpowrotnego kasowania danych.

- Warto podkreślić, że na projekcie Going Global skorzystało już ponad 100 przedsiębiorstw z Dolnego Śląska. Chcielibyśmy, aby program ten był kontynuowany w kolejnych latach, bo daje on wymierne korzyści dla firm z różnych branż, które prezentują się na takich wydarzeniach, jak targi w Monachium – mówi Michał Bobowiec, radny sejmiku województwa oraz przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej 

Podczas targów stoisko Dolnego Śląska odwiedził Jan M. Malkiewicz - Konsul Generalny RP w Monachium, który z zainteresowaniem i uznaniem wysłuchał prezentacji dolnośląskich firm.  

Udostępnij >
T
separator