Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Dolnośląskie Małe Granty przyznane

W ramach VII naboru dofinansowanie otrzymało 46 najwyżej ocenionych projektów, które będą realizowane wyłącznie na terenie Dolnego Śląska. Tegoroczna edycja wspiera lokalne działania ekologiczne.

Tegoroczna, VII już edycja Programu „Dolnośląskie Małe Granty” ma na celu wsparcie lokalnych działań ekologicznych na Dolnym Śląsku. Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie organizowanie kampanii edukacyjnych namawiających m.in. do promowania wielokrotnego wykorzystania przedmiotów w duchu "zero waste", promowania zakupu lokalnych produktów, ochrony i przywracania bioróżnorodności czy odzyskiwania dla natury miejsc zdegradowanych.

– W tegorocznej edycji złożono aż 178 wniosków – mówi marszałek Cezary Przybylski. – To pokazuje jakim zainteresowaniem cieszy się i jak potrzebny dla lokalnych społeczności jest nasz program. Gratuluję inicjatyw i gorąco zachęcam do uczestniczenia w kolejnych edycjach Dolnośląskich Małych Grantów.

Wśród projektów, którym przyznano granty były m.in. plenerowe animacje i gry ekologiczne, eko-majsterkowanie z tatą, piknik kosmiczno-astronomiczny, warsztaty przyrodnicze, festyn ekologiczny czy promocja lokalnych produktów mlecznych.

O dotacje w wysokości do 5 tys. złotych mogli starać się niezrzeszeni w żadnych strukturach mieszkańcy i mieszkanki województwa oraz członkowie i członkinie organizacji pozarządowych. Dolnośląskie Małe Granty są realizowane ze środków budżetu województwa dolnośląskiego od 2017 roku. Do tej pory, w ramach sześciu edycji Programu Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych przyjęła ponad 2 tysiące pomysłów na działania społeczne, z których zrealizowanych przez dolnośląskie grupy nieformalne zostało 328 grantów.

Udostępnij >
T
separator