Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Dowiedz się więcej o sygnalistach

Kim jest sygnalista, jakie ma prawa oraz co zmieniło się w przepisach, jeśli chodzi o ich ochronę – tego będzie można się dowiedzieć podczas bezpłatnego webinaru "Sygnaliści wprowadzenie do polskiego prawa przepisów dotyczących sygnalistów", który odbędzie się już w najbliższą środę, 28 września br.

Zgodnie z projektem polskiej ustawy sygnalista to osoba, która ostrzega pracodawcę przed zagrożeniami, poprzez dokonanie zgłoszenia o naruszeniach w danej organizacji. Jest uprawniony do dokonywania zarówno zgłoszeń wewnętrznych - do pracodawcy, jak również zewnętrznych - odpowiednim organom publicznym lub Rzecznikowi Praw Obywatelskich.

Obowiązki związane z wdrożeniem procedur wewnętrznych dotyczą przedsiębiorców, którzy zatrudniają powyżej 50 osób lub wynika to z ich przedmiotu działalności m.in. w sektorze finansowym, bezpieczeństwie transportu czy ochronie środowiska.

Wszyscy, którzy zechcą dowiedzieć się więcej o tym, kto może być sygnalistą, jakie ma on prawa oraz co zmieniło się w przepisach, jeśli chodzi o ich ochronę – mogą wziąć udział w bezpłatnym webinarze "Sygnaliści wprowadzenie do polskiego prawa przepisów dotyczących sygnalistów", który odbędzie się w środę, 28 września 2022 roku o godz. 12:30. Tematyka spotkania jest tym bardziej istotna, że już wkrótce w Polsce zacznie obowiązywać nowa ustawa o sygnalistach.

Webinar poprowadzi Malwina Rączka z Kancelarii Radców Prawnych Tomasz Czapczyński.

Spotkanie odbędzie się online i jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział trzeba się zarejestrować na stronie wydarzenia.

Udostępnij >
T
separator