Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Działka po biurowcu Cuprum na sprzedaż

Na pl. Jana Pawła II we Wrocławiu, gdzie jeszcze pięć lat temu stał biurowiec Cuprum należący do KGHM, miał powstać nowoczesny kompleks biurowo-usługowy Cuprum Square. Już wiadomo, że plany te nie zostaną zrealizowane. Działka ta właśnie została wystawiona na sprzedaż

Dawny biurowiec Cuprum przy pl. Jana Pawła II przez blisko 50 lat był charakterystycznym punktem Wrocławia. Został zburzony w 2015 r., gdyż na jego miejscu miał powstać nowoczesny kompleks usługowo-biurowy Cuprum Square, składający się z dwóch budynków liczących 7 i 8 kondygnacji. Inwestycja miała zakończyć się na przełomie 2017 i 2018 r. Latem 2016 roku KGHM TFI i Polski Holding Nieruchomości podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji tej inwestycji, która jednak nigdy nie ruszyła. 

Właśnie poinformowano, że KGHM VII Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych wystawił na sprzedaż działkę pod zabudowę biurową przy pl. Jana Pawła II. Ofertowanie potrwa do 31 sierpnia 2020 roku. W transakcji właściciela gruntu reprezentuje Colliers International.

– Działka znajduje się w ścisłym centrum miasta, gdzie niezwykle trudno znaleźć dziś teren pod zabudowę komercyjną – mówi Emil Domeracki, dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych w Colliers International. - Wrocław jest drugim po Krakowie miastem regionalnym, gdzie podaż nowoczesnej powierzchni biurowej przekroczyła 1 mln mkw. i wciąż rośnie ze względu na dużą aktywność najemców. Biorąc pod uwagę te czynniki można uznać, że teren należący do KGHM VII FIZAN stanowi obecnie najbardziej prestiżowy grunt biurowy w stolicy Dolnego Śląska. Spodziewamy się, że ta sprzedaż zaliczy się do najważniejszych transakcji 2020 roku we Wrocławiu. 

Nieruchomość przy pl. Jana Pawła to teren o łącznej powierzchni blisko 10 tys. mkw., częściowo w użytkowaniu wieczystym oraz częściowo we własności spółki celowej należącej do sprzedającego. Pozwolenie na budowę przyznane właścicielom działki dopuszcza wybudowanie dwufazowego kompleksu biurowego o powierzchni 31,8 tys. mkw. powierzchni najmu.

Udostępnij >
T
separator