Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Gala z myślą o dzieciach z chorobami onkologicznymi

Świat moimi oczami” – pod tym hasłem 25 listopada 2021 r. w Zamku Topacz we Wrocławiu odbędzie się 24. Gala Urtica Dzieciom, połączona z aukcją prac plastycznych wykonanych przez dzieci zmagające się z chorobami onkologicznymi. To akcja, która już od prawie ćwierć wieku wspiera działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodziny.

W spotkaniu co roku biorą udział przedstawiciele świata kultury i biznesu, dzięki dobroczynności których wsparcie otrzymuje 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w całej Polsce. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wydarzenie organizowane przez Fundację Urtica Dzieciom będzie dostępne również w formie online, gdzie za pośrednictwem systemów aukcyjnych będzie można licytować wybrane obrazy.

– Koncepcja tegorocznej gali, szczególnie w czasie pandemii była dla nas wyzwaniem - przyznaje Basia Boroń, Prezes Fundacji Urtica Dzieciom. – zamknięte szpitale oraz reżim sanitarny na oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej sprawiły, że zorganizowanie warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria” było dla Fundacji znacznie trudniejszym zadaniem niż dotychczas. To właśnie podczas projektu „Słoneczna Galeria” dzieci chore onkologicznie tworzą dzieła, które mamy okazję podziwiać i licytować na corocznej Gali Urtica Dzieciom. W tym roku, dzięki doskonałej współpracy z personelem medycznym i plastykami przeprowadziliśmy w reżimie sanitarnym warsztaty plastyczne na oddziałach szpitalnych, co dało nam wszystkim nadzieję. Tegoroczne dzieła małych artystów inspirowane są dziełami sztuki, które zna cały świat. Nasi podopieczni starają się je odwzorować, pokazując świat sztuki swoimi oczami. 

Podczas wydarzenia pod aukcyjny młotek trafi 30 wyjątkowych dzieł sztuki. Obrazy namalowali pacjenci 18. oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce podczas warsztatów „Słoneczna Galeria”. Ich tematem przewodnim jest hasło „Świat moimi oczami”. Jest to świat w odcieniach szarości, ale jednocześnie wielobarwny i niezwykle wzruszający. Opowiedzą o nim autorzy prac, którzy ze względu na osłabienie po chemioterapii i długotrwałe obniżenie odporności, od wielu miesięcy żyją w izolacji społecznej.

Galę poprowadzi znany prezenter telewizyjny i aktor Krzysztof Ibisz, któremu
w formie filmowej towarzyszyć będą artyści m.in. Artur Chamski, Mateusz Damięcki, Maciej Mańkowski i wielu innych. Nie zabraknie też elementu muzycznego, o który zadba „Sound’n’Grace”.  Organizatorzy zakładają, że udział w Gali weźmie ponad 200 Gości, którzy są jednocześnie Darczyńcami Fundacji.

Patronat honorowy nad 24. Galą Urtica Dzieciom objęli: Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak,  Wojewoda Dolnośląski – Jarosław Obremski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski oraz Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk.

Kontynuacją wydarzenia, śladem poprzedniego roku, będzie Mała Aukcja na portalu Allegro Charytatywni. W zbiórce „Świat Moimi Oczami” pojawi się aż 100 obrazów namalowanych przez podopiecznych Fundacji. Od 25 listopada do 6 grudnia każdy będzie miał szansę wylicytować piękny obraz: kopie prac znanych malarzy, a także autorskie pejzaże, martwą naturę, motywy zwierzęce, abstrakcję i wiele innych.

Wydarzenie charytatywne kierowane jest do wszystkich tych, którym los walczących z nowotworem dzieci nie jest obojętny. Tradycyjnie dochód z licytacji zostanie przekazany do 18. oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce oraz na inne cele statutowe Fundacji Urtica Dzieciom. 

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 24 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Dotychczas udało się zebrać na ten cel ponad 3 miliony złotych.

Więcej informacji: www.urticadzieciom.pl oraz https://www.facebook.com/urtica.dzieciom/

Udostępnij >
T
separator