Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Gryf silniejszy niż COVID

Udało się! Mimo pandemii koronawirusa, a co za tym idzie również wielu problemów z jakimi musieli się zmierzyć dolnośląscy przedsiębiorcy, również w tym roku zostaną przyznane statuetki w konkursie „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”

Dolnośląski Gryf promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności.

- Uznaliśmy, że w tym nie najłatwiejszym obecnie czasie, gdy wiele firm walczy z niedogodnościami związanymi z pandemią, Dolnośląski Gryf ma szczególne znaczenie – mówi Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. - Nagroda ta jest wyjątkowym podziękowaniem dla tych, którzy tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska. Tym razem to podziękowanie ma jeszcze głębszą wymowę. Stąd też mimo wcześniejszych obaw, że w tym roku nie uda nam się zorganizować odbywającego się od 16 lat plebiscytu, z dużym zaangażowaniem podjęliśmy się tego zadania.

Już we wrześniu ogłoszone zostaną nieco odświeżone kategorie, w jakich będą mogły wystartować przedsiębiorstwa oraz jednostki samorządowe i rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu. Wiadomo także, że zmieni się skład Kapituły Konkursu. On również zostanie ogłoszony na początku września.

Jak zawsze jedynym kryterium koniecznym do wzięcia udziału w konkursie będzie zarejestrowana działalność na terenie Dolnego Śląska, również w postaci filii lub oddziału. Start w tym przedsięwzięciu nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Pierwsza edycja konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” odbyła się w 2004 roku. Od tego czasu w szranki konkursu stanęło już ponad 1650 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie Kapituły Konkursu. Natomiast prestiżowe statuetki trafiły do 89 firm, 24 samorządów oraz 10 osobowości Dolnego Śląska. Ponadto wręczono 2 wyróżnienia.

Udostępnij >
T
separator