Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ruszyła tegoroczna edycja konkursu "Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza"

Przedsiębiorstwa, samorządy oraz organizacje, które chcą zdobyć prestiżową statuetkę „Dolnośląskiego Gryfa” już teraz mogą zgłaszać swój udział w tegorocznej edycji konkursu. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do tego elitarnego konkursu. W tym roku odbędzie się on już po raz dziewiętnasty.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to konkurs przeznaczony dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wyróżnienie to stało się jedną z najbardziej prestiżowych nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie.

Dolnośląski Gryf promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści jakie regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych.

Podczas tegorocznej edycji konkursu statuetki „Dolnośląskiego Gryfa” zostaną wręczone w ośmiu kategoriach:

Dolnośląski Produkt Roku

Nowatorski pomysł na biznes

Skuteczna transformacja biznesowa

Angażujący pracodawca

Firma świadoma ekologicznie

Nagroda za najlepszą współpracę w niesieniu pomocy

Biznesowy Lider Roku

Najlepsza współpraca biznesu i nauki

Członkami Kapituły Konkursu są wybitni przedstawiciele biznesu, samorządu i nauki. Są to m.in. rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, reprezentanci dolnośląskich gmin oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele najważniejszych przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska, którzy odnoszą sukcesy nie tylko na rynku krajowym, lecz także zagranicznym.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny - PwC.

Ankiety konkursowe dostępne są w wersji online na stronie www.Gryfy.pl/ankiety/. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września 2022 roku.

Zwieńczeniem konkursu będzie Wielka Gala Biznesu, która co roku przyciąga najważniejsze osobistości Dolnego Śląska ze świata biznesu, nauki, polityki i kultury.


Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło ponad 1740 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu.

Dotychczas wyłoniono 133 Laureatów „Dolnośląskiego Gryfa”.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: www.Gryfy.pl.

Udostępnij >
T
separator