Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Znamy nominowanych do Dolnośląskich Gryfów

Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to najbardziej znany i prestiżowy konkurs gospodarczy w regionie. W tym roku wzięło w nim udział ponad 100 firm i samorządów. Właśnie ogłoszono nominacje kandydatów, którzy mają szanse na statuetki w dziewięciu kategoriach.

Dolnośląski Gryf promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Mimo pandemii koronawirusa, a co za tym idzie także wielu problemów z jakimi musieli się zmierzyć przedsiębiorcy i samorządowcy, również w tym roku zostaną przyznane te statuetki.

– Ta nagroda to efekt współpracy ważnego trójkąta: samorządu, biznesu i nauki. – twierdzi Grzegorz Dzik, Przedstawiciel Prezydium Konkursu, Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. – To wspaniale, że potrafimy się zorganizować nawet w czasie pandemii, aby promować siłę gospodarczą regionu. Przedstawienie przedsiębiorców i samorządów, mających nią ogromny wpływ jest wielką odpowiedzialnością społeczną.

Statuetki w dziewięciu kategoriach

– Ten konkurs dojrzewa i rozwija się z roku na rok, co jest niezwykle imponujące – twierdzi prof. Andrzej Kaleta, przewodniczący Kapituły Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. – W niektórych kategoriach mieliśmy bardzo duży problem z wyborem, bo było tak dużo wspaniałych zgłoszeń.

Podczas tegorocznej edycji konkursu statuetki „Dolnośląskiego Gryfa” zostaną wręczone aż w dziewięciu kategoriach: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes, Dolnośląski Produkt Roku, Lider skutecznej transformacji cyfrowej, Pracodawca skutecznie reagujący na zmiany, Nagroda za działania na rzecz zmniejszenia społecznych skutków pandemii, Firma świadoma ekologicznie, Nagroda dla samorządów za skuteczny program osłonowy dla firm, Lider Roku oraz Najlepszy projekt interdyscyplinarny.

Najlepsi w regionie

Spośród ponad 100 kandydatów Kapituła Konkursu wybrała nominowanych w poszczególnych kategoriach:

 

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój:

Sente Sp. z o.o. Sp. k.

SatRevolution S.A.

PayEye Sp. z o.o.

 

Lider skutecznej transformacji cyfrowej:

Angel Management Sp. z o.o.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu

 

Pracodawca skutecznie reagujący na zmiany:

GetHero Sp. z o.o.

INFOR POLSKA Sp. z o.o.

 

Nagroda dla samorządu za najlepszy program osłonowy dla firm:

Gmina Twardogóra

Gmina Miasto Świdnica

Gmina Miejska Głogów

 

Nagroda za działania na rzecz zmniejszenia społecznych skutków pandemii:

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Wrocławiu

Partnerstwo firmy UBS, Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych

RedCart

 

Firma świadoma ekologicznie:

Giant Lazer Sp. z o.o.

Ten Square Games

Promet-Plast S.C.Elżbieta Jeżewska Andrzej Jeżewski

Atlas Ward Polska Sp. z o.o.

 

Najlepszy projekt interdyscyplinarny:

Akademia BIZnES Class

asperIT

Biotreco

 

Lider roku:

Leszek Waś

Junsik Yoon

Jan Szajda

 

Dolnośląski Produkt Roku:

DB Energy S.A.

Odyssey Crew Sp. z o.o.

MetalERG Sp. z .o.o.

Spośród nominowanych w każdej kategorii Kapituła Konkursu zwycięzcę, który otrzyma statuetkę Dolnośląskiego Gryfa.

Gryfy osiągnęły pełnoletność

– To już osiemnasta edycja Dolnośląskich Gryfów, zatem osiągnęliśmy pełnoletność, ale też ogromne możliwości – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. – Za każdym sukcesem i rozwojem stoją konkretni ludzie i firmy. To, że jesteśmy najdynamiczniej rozwijającym się regionem w Polsce, zawdzięczamy właśnie im. Dlatego też nie tylko chcemy postawić je jako wzór, ale także przedstawić je światu. Część z tych przedsiębiorstw, mimo ich niekwestionowanych sukcesów, trzeba namawiać do pochwalenia się naprawdę dużymi osiągnięciami.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny firma PwC.

Wielka Gala Biznesu, na której zostaną wręczone Dolnośląskie Gryfy, odbędzie się 27 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Pierwsza edycja konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” odbyła się w 2004 roku. Od tego czasu prestiżowe statuetki trafiły do 94 firm, 25 samorządów oraz 10 osobowości Dolnego Śląska. Przyznane zostały także cztery wyróżnienia. Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło już ponad 1750 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie Kapituły Konkursu.

Udostępnij >
T
separator