Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Informatyka najpopularniejsza wśród kandydatów na studia

Informatyka stosowana, cyberbezpieczeństwo, informatyka techniczna oraz automatyka i robotyka – to kierunki cieszące się największym zainteresowaniem podczas rekrutacji na studia I stopnia na Politechnice Wrocławskiej.

W tym roku na kandydatów czekało ponad 7 tys. miejsc (na studiach stacjonarnych) na 64 różnorodnych kierunkach. W systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej zarejestrowało się blisko 11 tys. kandydatów. Największą popularnością cieszyły się:

·  informatyka stosowana w j. angielskim – 15 osób na jedno miejsce,

·  informatyka stosowana – 10 osób na jedno miejsce,

·  cyberbezpieczeństwo – 7 osób na jedno miejsce,

·  automatyka i robotyka – 5 osób na jedno miejsce,

·  informatyczne systemy automatyki – 5 osób na miejsce.

Jeśli komuś nie udało się dostać na wymarzony kierunek lub nie zdążył się zarejestrować w pierwszym terminie, to ciągle ma szansę na studia na Politechnice Wrocławskiej. Wystarczy śledzić informacje o wolnych miejscach i wziąć udział w drugiej rekrutacji, która rozpocznie się już 20 lipca i potrwa do 22 lipca.

W tegorocznej rekrutacji do wyboru było aż siedem nowości. Na studiach pierwszego stopnia uruchamiono geoenergetykę, inżynierię surowców mineralnych oraz gospodarkę o obiegu zamkniętym. Z kolei na studiach magisterskich nowością są kierunki: Urban Mining i Enviromental Quality Managment (studia w języku angielskim), a także gospodarka przestrzenna oraz bezpieczeństwo i higiena pracy. Rekrutacja na studia magisterskie trwa do 21 lipca.

Obecnie na trzynastu wydziałach Politechniki Wrocławskiej i w trzech filiach tej uczelni studiuje ponad 20 tys. osób. W ubiegłym roku kandydaci na studia również najchętniej wybierali informatykę stosowaną, cyberbezpieczeństwo, informatykę techniczną oraz automatykę i robotykę.

Udostępnij >
T
separator