Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
InPost ma już 7 tys. paczkomatów

Sieć paczkomatów InPost rozwija się w coraz szybszym tempie. W czerwcu postawiono paczkomat nr 7000

Rozwój sieci maszyn to odpowiedź InPost na dynamicznie wzrastającą liczbę obsługiwanych wolumenów paczek.

- Rozbudowa sieci paczkomatów odbywa się w niemal ekspresowym tempie – mówi Rafał Brzoska, prezes i założyciel InPost. - Tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 700 nowych maszyn. Wolumeny obsługiwanych przez nas przesyłek rosną skokowo, a olbrzymie zapotrzebowanie na usługi bezkontaktowe tylko zwiększa liczbę naszych klientów i potrzebę rozbudowy sieci o nowe lokalizacje.   

Większość nowych maszyn trafiła do niewielkich miejscowości, a nawet wsi.

- Popularność paczkomatów, zarówno w dużych miastach, jak i w tych całkiem małych nie zaskakuje – uważa Rafał Brzoska. - Aż 80% kupujących w Internecie deklaruje, że najczęściej odbierają paczki w właśnie w paczkomatach. Wynik ten oznacza, że maszyny InPost są przez Polaków najczęściej wybieraną formą odbioru przesyłek z e-sklepów.

Funkcjonalności paczkomatów są stale rozwijane. W marcu br. wystartowała nowa usługa „Paczka w Weekend” umożliwiająca nadanie i odbiór paczek z maszyn także w sobotę i niedzielę, na zasadzie podobnej jak w każdy dzień tygodnia. Ponadto od połowy maja kilka przesyłek do jednego odbiorcy umieszczanych jest w jednej skrytce maszyny, tzw. multiskrytce. Możliwość otwierania maszyn bezdotykowo, z poziomu bezpłatnej aplikacji InPost na smartfony, cieszy się dużą popularnością – ma już ponad 4 miliony aktywnych użytkowników.

 

Udostępnij >
T
separator