Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Invest-Park najlepszą strefą w Polsce. Pozyskała największe inwestycje w kraju

Miniony rok należał do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. INVEST-PARK pod względem wartości nakładów inwestycyjnych i nowych miejsc pracy stał się liderem wśród wszystkich specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. WSSE w minionym roku pozyskało łącznie 27 inwestycji wartych przeszło 7,16 mld zł.

Mimo popandemicznego okresu, w czasie gwałtownych przemian geopolitycznych, toczącej się wojny w Ukrainie i braku stabilnych cen nośników energii, WSSE okazała się najlepszą strefą w Polsce pod względem deklarowanych nakładów inwestycyjnych.

– Jubileusz WSSE zakończyliśmy rekordowym wynikiem w historii spółki. Pozyskaliśmy łącznie 28 inwestycji wartych przeszło 7 mld zł – mówi Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka. – Przez ostatni rok nasz zespół sprawił, że Invest-Park nie jest już tylko jedną z najlepszy stref w Polsce. Staliśmy się numerem jeden w skali całego kraju.

Kilkadziesiąt przyznanych decyzji oznacza nie tylko miliardowe nakłady, ale także 3249 nowych miejsc pracy - na całym obszarze jej oddziaływania. Wśród nowych inwestorów znajduje się wielu liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju - mowa m.in o nowoczesnych zakładach przetwarzania baterii litowo-jonowych czy niskoemisyjnych producentach komponentów ułatwiających recykling w branży automotive. Wśród nich są zarówno firmy polskie, jak i te z kapitałem zagranicznym.

– Invest-Park otwiera zestawienie stref z największą wartością inwestycji w 2022 roku, ale co równie ważne, blisko co trzecie miejsce pracy na terenie całej Polskiej Strefy Inwestycji powstanie właśnie na naszym obszarze oddziaływania - uzupełnia wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz.

 

fot. INVEST-PARK

Udostępnij >
T
separator