Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
VIII Wrocławskie Forum Kobiet już w najbliższy czwartek

Duże życiowe zmiany, feminizm oraz funkcjonowanie w sytuacji kryzysowej to główne tematy tegorocznego Wrocławskiego Forum Kobiet, które odbędzie się 23 czerwca w Concordia Design na Wyspie Słodowej.

Wrocławskie Forum Kobiet to cykliczne wydarzenie przeznaczone nie tylko dla pań, ale dla wszystkich, którym bliskie są ich sprawy. Po raz pierwszy odbyło się w 2013 roku i na stałe wpisało się w kalendarz imprez odbywających się w stolicy Dolnego Śląska. Za każdym razem porusza ważne, aktualne i trudne tematy. Prelegentami są zawsze ciekawe i inspirujące osoby, które są ekspertami w swoich dziedzinach oraz działają na rzecz praw kobiet. Są to zwykle przedstawiciele biznesu, medycyny, nauki i sztuki. W tym roku Wrocławski Kongres Kobiet odbędzie się po raz pierwszy po dwuletniej przerwie spowodowanej przez pandemię. 

Przewodnimi tematami tegorocznej edycji wydarzenia będą kwestie związane z feminizmem i funkcjonowaniem kobiet zarówno w życiu prywatnym, jak i politycznym, ekonomicznym i społecznym. Uczestnicy porozmawiają o szansach i perspektywach, które stoją przed nimi oraz o przysługujących im prawach. Najważniejszym celem spotkania będzie inspirowanie kobiet i dodawanie im odwagi do walki o siebie i życie zgodne z własnymi wartościami i przekonaniami.

– Będziemy mówić o feminizmie w sposób otwarty, bez uprzedzeń i kompromisów. Pokażemy jego filary, czyli wolność i równość, zarówno w ujęciu zawodowym, jak i prywatnym. Przedstawimy też różne punkty widzenia. – mówi Katarzyna Foltman z Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, która jest organizatorem wydarzenia. – Istotnym tematem będzie także rola kobiet w sytuacjach kryzysowych, zwłaszcza w kontekście wojny w Ukrainie.

W programie VII Wrocławskiego Forum Kobiet zaplanowano takie panele, jak „Mocna zmiana – jak przez nią przejść”, „Tłuczemy szklany sufit”, „Kobieca moc przetrwania. Teraźniejszość i przyszłość kobiet”, „Feminizm a szowinizm”, „Gra w semantykę. Słowa mają moc”. Z pewnością istotne będą też spotkania i rozmowy uczestników wydarzenia, odbywające się pomiędzy poszczególnymi wykładami.

W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. Wojciech Eichelberger, prof. Marta Kopaczyńska, Agata Młynarska, Dorota Wellman, Alicja Węgorzewska, Katarzyna Skrzynecka, Marta Kuligowska, Grażyna Wolszczak, Jarosław Kret, prof. Alicja Chybicka, Agnieszka Maciąg, Katarzyna Miller, Beata Tadla, Krzysztof Ibisz, Tomasz Jacyków, Paweł Deląg i Szymon Hołownia.

Udostępnij >
T
separator