Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Już w niedzielę Poland Business Run

Trwają przygotowania do 11. edycji charytatywnego biegu Poland Business Run. W tegorocznym wydarzeniu weźmie udział 31 tys. osób, z czego aż 3 tys. to reprezentanci dolnośląskich firm. Już w niedzielę na ulicach Wrocławia będziemy mogli obserwować zmagania reprezentantów m.in. lokalnych oddziałów Hewlett Packard Enterprise, UBS czy mBanku, którzy wesprą pięcioro beneficjentów z Dolnego Śląska – m.in. Agatę z Siechnic i Ryszarda z Tyńca Małego.

W tym roku, dzięki samym wpłatom indywidualnym w ramach akcji Pomagam Bardziej, Fundacji Poland Business Run udało się zebrać 70 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na pomoc osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz po mastektomii.

– Każda kolejna edycja biegu okazuje się być rekordowa. W tym roku łącznie w całej Polsce wystartuje ponad 31 tys. osób! Jesteśmy zachwyceni frekwencją, dzięki której będziemy mogli pomóc ponad setce beneficjentów – mówi Agnieszka Pleti, prezes fundacji.

Formuła biegu wyróżnia go spośród innych wydarzeń sportowych. Do udziału zapraszane są 5-osobowe drużyny złożone z przedstawicieli firm. Mimo że bieg jest sztafetą, każdy z uczestników samodzielnie wyznacza sobie trasę i pokonuje ją w dniu zawodów – po raz kolejny impreza odbywa się wirtualnie.

Mądrze biegaj po Wrocławiu

Biegi charytatywne są motywacją, by rozpocząć przygodę z tą formą aktywności. Trzeba to jednak zrobić z rozwagą: dbając o rozluźnienie w trakcie samej rywalizacji oraz solidną rozgrzewkę przed.

– Trening, podobnie jak jazdę samochodem, zaczynamy od wrzucenia „pierwszego biegu”. Dzięki rozgrzewce nasze serce zaczyna bić szybciej, a organizm dostaje sygnał, żeby przygotować się do wysiłku. Temperatura organizmu rośnie, a rozgrzane mięśnie są niczym płaszcz ochronny dla struktur kostnych. 10-minutowa rozgrzewka ma same plusy, to idealna profilaktyka kontuzji – zachęca Zuzanna Zientek, wrocławska fizjoterapeutka. – Druga najważniejsza kwestia to wygodne obuwie. Rada wydaje się być banalnie prosta, jednak to jedno z podstawowych zaleceń w zakresie zapobiegania kontuzjom. Obuwie powinno być stabilne, żeby chronić stawy skokowe.

Według specjalistów częstymi błędami początkujących biegaczy są także zbyt duże kroki, za wysokie narzucone tempo, pochylanie się do przodu lub stawianie kroków od pięt.

Najlepsze trasy we Wrocławiu

Duże znaczenie ma też wybór odpowiedniej trasy. Wrocławianie najchętniej korzystają z miejsc biegowych zlokalizowanych w parkach, podmiejskich lasach oraz na nadodrzańskich wałach. Jedną z najpopularniejszych tras jest pięciokilometrowa pętla prowadząca alejkami parku Grabiszyńskiego. Mieszkańcom północnej części miasta przypadnie do gustu ścieżka wokół świeżo wyremontowanej Wielkiej Wyspy, wiodąca przez Zacisze, Biskupin, Sępolno i Dąbie. Na wielbicieli wody, szczególnie mieszkańców centrum, czeka Śródmiejska Trasa Biegowa, prowadząca wzdłuż wałów przez mosty: Szczytnicki, Warszawski i Jagiellońskie. Dla zwolenników natury warte uwagi są dwie trasy – ścieżka przebiegająca przez las Osobowicki oraz oznaczona na każdym kilometrze trasa w parku Zachodnim.

W tegorocznej edycji Poland Business Run każdy z biegaczy pokona 4 września dowolny odcinek o długości 4 km. Przebyta trasa powinna być zarejestrowana przez wybraną aplikację biegową z funkcją GPS. Po ukończeniu biegu należy samodzielnie wprowadzić swój wynik do aplikacji mobilnej Poland Business Run lub poprzez stronę charytatywnego biegu.  

Sponsorami Strategicznymi Poland Business Run 2022 są UBS, Standard Chartered i Enea.

Udostępnij >
T
separator