Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Koleje Dolnośląskie ze zmianami w rozkładzie jazdy

Od 7 listopada na wybranych liniach obowiązywać zacznie zastępczy rozkład jazdy. W efekcie prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury, pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały z pominięciem niektórych stacji. Na części odcinków wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Czasowe zmiany w rozkładzie jazdy dolnośląskiego przewoźnika będą obowiązywać od niedzieli, 7 listopada, aż do wprowadzenia rocznego rozkładu jazdy pociągów, który wejdzie w życie 11 grudnia br. Listopadowa korekta jest ostatnią modyfikacją przez wprowadzeniem rocznego planu, który obejmuje rozkłady jazdy wszystkich przewoźników kolejowych.

Korekta godzin odjazdów

Zmiany, choć drobne, obejmą znaczącą część pociągów Kolei Dolnośląskich, które zmienią swoje godziny przyjazdów oraz odjazdów z wybranych stacji. Jest to rezultat licznych prac remontowych oraz konieczności dostosowania się do ograniczonej przepustowości na wybranych liniach. Zmiany obejmą przede wszystkim pociągi kursujące na odcinkach Wrocław Główny – Rawicz oraz Wrocław Muchobór – Legnica.

- Dla naszych pasażerów zmiany wiążą się z koniecznością dokładnego sprawdzania godzin odjazdu pociągów przez rozpoczęciem podróży. W większości przypadków pociągi będą kursowały w wielu wariantach różniących się zaledwie o kilka minut, lecz na niektórych odcinkach dojdzie również do zmian godzin przyjazdu – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich – Aby uniknąć niespodzianek, zachęcamy, żeby zapoznać się ze zmienionym rozkładem jazdy, który dostępny jest na dworcach kolejowych, we wszystkich platformach sprzedażowych oraz na naszej stronie internetowej.

Oprócz zmian w czasie odjazdów, pociągi dolnośląskiego przewoźnika kursować będą z pominięciem konkretnych stacji. W przypadku linii 132 kontynuowany jest objazd z ominięciem przystanku Wrocław Brochów przez niektóre pojazdy. Z kolei pociąg nr 69524 relacji Lubań Śląski – Wrocław Główny kursować będzie bez zatrzymania się na stacjach Jezierzany, Jaśkowice Legnickie oraz Szczedrzykowice w dniach od 20-21 oraz 27-25 listopada br.

Autobusowa komunikacja zastępcza

Z uwagi na trwające prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury kolejowej – PKP PLK, na części linii realizowana będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Zmiany obejmą m.in. odcinek Jaworzyna Śląska – Strzegom, Kudowa-Zdrój – Polanica Zdrój z częścią kursów realizowanych od Kłodzka, trasę Chojnów – Rokitki –Modła – Wierzbowa Śląska oraz odcinek Oleśnica – Krotoszyn. Zmiany będą mieć charakter czasowy, ponieważ część pociągów wróci do ruchu już 9 listopada. 

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.

Udostępnij >
T
separator