Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Konsulowie we Wrocławiu grają z WOŚP

Konsulowie generalni i honorowi we Wrocławiu, wspólnie z prezydentem Wrocławia przekazali przedmiot na licytację 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To specjalny „Wrocławski Paszport”, oparty na reprodukcji obrazu Tycjana „Anioł ze wstęgą”. Inicjatywa miasta i konsulatów jest pierwszą tego typu podjętą na rzecz WOŚP.

Jak twierdzą wrocławscy samorządowcy i konsulowie urzędujący we Wrocławiu, warto wspierać takie inicjatywy jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

- Łączymy siły w słusznej sprawie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko zbiórka pieniędzy. To także rokroczna lekcja tolerancji, otwartości, solidarności z innymi – twierdzi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Ten „Wrocławski Paszport”, który wspólnie z konsulami generalnymi i honorowymi we Wrocławiu przekazujemy na licytację, mam nadzieję będzie kolejną cegiełką dobra, którą dołożymy do wspaniałego dzieła stworzonego przez Jurka Owsiaka – przekonywał Jacek Sutryk. 

Kartikey Johri, konsul honorowy Indii oraz inicjator projektu, również podkreślił duże przywiązanie do legendarnej akcji, którą 30 lat temu zorganizował po raz pierwszy Jerzy Owsiak. 
- Drogi Jurku – świat stoi za Tobą i za dobrem, które niesiesz już od 30 lat. Chcemy przekazać na licytację ten paszport jako symbol otwartości, solidarności i wielokulturowości – słowem tych wartości, które reprezentujemy we Wrocławiu – zwrócił się do Owsiaka Kartikey Johri.

"Anioł ze wstęgą" jest autorstwa wybitnego artysty wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych – Lerego Papidze, który według projektu uznanego plastyka – Andrzeja Pośpiecha wykonał kilkuczęściowe ceramiczne dzieło ze złotym wykończeniem, na podobieństwo księgi. Dzieło waży ponad 15 kilogramów, jest pozłacane i artystycznie zdobione. W środku znajduje się praktyczny paszport w postaci małej książeczki, na której można podbić pieczątkę danego kraju. 
- Na każdej stronie znajduje się informacja o danym konsulacie i kraju, który reprezentuje - mówi Wojciech Wróbel, konsul honorowy Gruzji. 
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze na sprzęt, który pomoże w diagnostyce i leczeniu wzroku u dzieci. 
- Przed nami ostatnia prosta związana z przygotowaniami do 30. Wielkiego Finału WOŚP. Bardzo się cieszymy, że to kolejna licytacja, którą będziemy mogli podjąć w ramach Wielkiej Orkiestry. Cel jest przecież ten sam i niezmienny od lat – pomoc chorym i potrzebującym dzieciom - podkreślił Tomasz Lektarski, organizator i szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu. 
We stolicy Dolnego Śląska funkcjonuje 25 konsulatów – 22 honorowe oraz 3 generalne (Niemiec, Węgier i Ukrainy).

Udostępnij >
T
separator