Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
LG Chem pomaga potrzebującym

Producent akumulatorów do aut elektrycznych - LG Chem Wrocław Energy - wsparł wrocławskie instytucje w walce z koronawirusem. Działająca w Biskupicach Podgórnych spółka przekazała Przylądkowi Nadziei oraz Wrocławskiemu Centrum Opieki i Wychowania środki ochrony osobistej oraz sprzęt pomocny w codziennej działalności.

Przylądek Nadziei – aktualnie działający przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu – jest największym i najnowocześniejszym w Polsce ośrodkiem dla dzieci z chorobami nowotworowymi oraz schorzeniami układu krwiotwórczego. Jednak w związku z epidemią koronawirusa jego potrzeby dotyczące m.in. masek medycznych oraz środków do dezynfekcji, są znacznie większe niż przed rokiem. Swoją pomoc ofiarowała podwrocławska spółka LG Chem Wrocław Energy, która poprzez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową przekazała łącznie 3,5 tys. maseczek oraz 250 opakowań specjalistycznych chusteczek do dezynfekcji.

– Wspieranie społeczeństwa – w szczególności na regionalnym poziomie – jest jednym z priorytetów naszej firmy – mówi Yong Girl Lee, Dyrektor LG Chem Wrocław Energy. – Jestem przekonany, że jeszcze wielokrotnie pomożemy instytucjom, które każdego dnia dbają o przyszłość najmłodszych i kolejnych pokoleń.

Spółka zaangażowała się także w pomoc Wrocławskiemu Centrum Opieki i Wychowania, które jest największą we Wrocławiu placówką opiekuńczo-wychowawczą. Aktualnie w Centrum przebywa około 200 wychowanków, którzy wspólnie spędzają swoje dzieciństwo oraz okres dorastania. LG Chem wsparło ośrodek przy ul. Lekcyjnej sprzętem AGD (pralki oraz lodówko-zamrażarka) oraz 780 litrami środków do dezynfekcji.

Na pomoc LG Chem mógł liczyć także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla
Dzieci w Wierzbicach. Firma przekazała mu ponad 7 tys. sztuk środków ochrony osobistej, 40 tys. masek ochronnych, 10 tys. testów na obecność koronawirusa oraz 1 tys. sztuk odzieży ochronnej.

Łączna wartość tegorocznej pomocy udzielonej przez LG Chem Wrocław Energy ponad 700 tys. zł.

Udostępnij >
T
separator