Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
LG Energy Solution Wrocław rozpoczęło współpracę z Politechniką Wrocławską

Największy w Europie producent baterii do samochodów elektrycznych i czołowa polska uczelnia zawarły długoterminową umowę o współpracy. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wyspecjalizowaną kadrę w sektorze elektromobilności oraz rozwój prowadzonych projektów.

Polska stała się europejskim liderem produkcji baterii litowo-jonowych, w czym olbrzymi udział ma LG Energy Solution Wrocław, największy producent w Europie. Olbrzymi potencjał branży automotive zauważyła również Politechnika Wrocławska, która w tym roku akademickim na Wydziale Elektrycznym uruchomiła nowy kierunek studiów – Elektromobilność. Widząc potencjał aktualnie prowadzonych projektów i badań, LG Energy Solution Wrocław i Politechnika Wrocławska zawarły umowę o współpracy, która będzie obowiązywała przez 5 lat.

Kooperacja LG Energy Solution Wrocław i wrocławskiej uczelni jest szansą na rozwój całego sektora. Umowa ramowa o współpracy dotyczy m.in. realizacji przedsięwzięć o charakterze naukowym, prowadzenia działań badawczo-rozwojowych oraz odbywania praktyk i stażów studenckich. Dodatkowo umowa zakłada możliwość współtworzenia programów nauczania i obejmowania patronatem wybranych kierunków studiów.

Szansa dla Wrocławia i Polski

Przedstawiciele obydwu stron zgodnie twierdzą, że wspólne działanie wszystkim przyniesie wymierne korzyści, również dla całego regionu.

– Mamy najnowocześniejsze technologie i wyznaczamy trendy w elektromobilności. Dzięki temu jesteśmy atrakcyjnym partnerem. Cieszymy się z nawiązanej współpracy, ponieważ będziemy pomagać w szkoleniu wykwalifikowanej kadry i zwiększaniu umiejętności specjalistów kształcących się we Wrocławiu – mówi Piotr Blachura,  Dyrektor HR w LG Energy Solution Wrocław.

Podobnego zdania są przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej.

– Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca w zakresie prowadzenia prac badawczych, innowacyjnych projektów i ich późniejszego wdrażania sprawi, że cała branża będzie postępowała jeszcze bardziej dynamicznie. Jest to szansa dla wszystkich, a zwłaszcza dla Dolnego Śląska – opowiada prof. dr hab. inż. Dariusz Łydżba, Prorektor ds. Współpracy Politechniki Wrocławskiej. Staże i praktyki w firmie umożliwią rozwój studentów oraz dobre wejście na rynek pracy w zaawansowanym środowisku.

Lider na rynku baterii do aut elektrycznych

LG Energy Solution Wrocław jest największym w Europie producentem baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Zakład działa w położonych na południowy zachód od Wrocławia Biskupicach Podgórnych, zatrudniając około 10 tys. pracowników. Spółka - pierwotnie pod nazwą LG Chem Wrocław Energy - powstała w 2016 roku, wtedy również rozpoczęto budowę fabryki baterii. Ich produkcja ruszyła w drugiej połowie 2017 roku. Podobne oddziały grupy LG Energy Solution działają jedynie w Chinach, Korei Południowej oraz Stanach Zjednoczonych. Wśród klientów spółki znajdują się takie marki motoryzacyjne jak m.in.: Audi, BMW, Fiat, Ford, Porsche czy Volkswagen.

Udostępnij >
T
separator