Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Made in Wroclaw 2022 już 18 października

Lokalne, przełomowe technologie, dynamicznie rozwijające się startupy oraz liderzy wrocławskiego rynku – to z nimi będzie można się zapoznać podczas tegorocznej edycji Made in Wrocław, która startuje 18 października 2022 r. o godz. 8.00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

To święto innowacji, które co roku ściąga do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców oraz ekspertów świata nauki. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest Future Mindset. Tym razem odbędzie się już szósta edycja tej konferencji. To okazja do rozmów o różnych obliczach i scenariuszach biznesu, technologii oraz modeli pracy. Będzie można także zajrzeć w kosmos, aby przyjrzeć się przyszłości naszej planety. 

Nie zabraknie ciekawych dyskusji oraz przykładów działań i sukcesów firm z lokalnego rynku, ale też inspiracji, którymi podzieli się m.in. keynote speaker Natalia Hatalska! Uczestnicy będą dyskutować m.in. o przyszłości branży ICT, zmieniającym się rynku pracy i coraz silniejszej na Dolnym Śląsku branży kosmicznej.

W konferencji w roli panelistów wezmą udział eksperci z firm i instytucji takich jak: JP Weber, Northpass, Politechnika Wrocławska, Coventry University Wrocław, Scanway oraz SatRev.

Konferencja odbędzie się stacjonarnie we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Bilety do nabycia na stronie: https://made-in-wroclaw.pl/

W tym samym czasie co Made in Wroclaw, we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się EXPO, w trakcie którego będzie można sprawdzić jakie technologie są przyszłością Wrocławia, szczególnie jeśli chodzi o branże auto-moto-aero-space, Zielony Ład, Przemysł 4.0 i technologie wspomagające życie.

– W tym roku zapraszamy wszystkich, którym bliskie są innowacje, nauka, nowe technologie i biznes do Wrocławskiego Centrum Kongresowego na Expo Made in Wroclaw, w trakcie którego będzie z nami ponad 40 firm i instytucji, które pokażą, jak ich innowacyjne produkty i usługi napędzają rozwój naszego miasta - mówi Paulina Muszyńska, kierowniczka zespołu ds. projektów rozwojowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

W strefie auto-moto-aero-space, związanej tak z kosmosem, jak i poruszaniem się
w przestrzeni miejskiej, zobaczymy zarówno duże międzynarodowe firmy działające we Wrocławiu takie jak Collins Aerospace, ale też prężnie rozwijające się lokalne przedsiębiorstwa - Scanway, SatRev, BZB UAS, NG Engineering czy Urvis.bike. Nie zabraknie również studenckich inicjatyw realizowanych przez koła PWr Aerospace, PWr in Space i Projekt Scorpio.

W trakcie Expo będziemy mogli również poznać firmy Poley.me, Muke Sp. z o.o., Cudo Kombucha, czy Mała Szklarnia. Zaprezentowane zostaną również miejskie projekty takie jak Pij Kranówkę i Zielony Wrocław.

W strefie dedykowanej przemysłowi 4.0, czyli przemysłowi opartemu o cyfryzację i nowe technologie, zobaczymy stoiska ISCAS, Astor Mission Critical czy Dig in Vision. Ta ostatnia firma zaplanowała dla uczestników Made in Wroclaw wyjątkowe atrakcje.

W ostatniej strefie poświęconej obszarowi życia napędzanego technologią poznamy GlucoActive, wrocławski startup z branży medtech, który z powodzeniem pracuje nad nowoczesnym glukometrem dla cukrzyków, Biocam, firmę produkującą zdalny i bezkontaktowy system do diagnostyki układu pokarmowego za pomocą endoskopii kapsułkowej czy Public Mirror, które jest wyszukiwarką twarzy oraz narzędziem do monitoringu mediów ukierunkowanym na szukanie wzmianek o osobie na podstawie zdjęcia. Na Expo będzie również obecna firma Clone, która tworzy pierwszego na świecie biomimetycznego robota humanoidalnego opartego na sztucznych mięśniach i ludzkiej anatomii.

W trakcie Expo Made in Wroclaw zostanie również zaprezentowana wodorowa Toyota Mirai oraz bolid z PWR Racing Team. Będzie można spotkać się z reprezentantami Luxon, Zonifero, Spoty, Carebits, Inpeak, Planety Robotów i Coventry University Wrocław. Swoją działalność zaprezentują również SmartCity Wrocław, CityLabWrocław, ZOO Wrocław i Wroclaw.pl

Przy okazji Made in Wroclaw 2022 odbędzie się również spotkanie networkingowe dla startupów, w którym wezmą udział przedstawiciele lokalnych spółek technologicznych, inwestorzy, fundusze VC, środowisko akademickie, instytucje otoczenia biznesu oraz zagraniczni goście specjalni, którzy opowiedzą o potencjale Wrocławia. Zaplanowano je na godz. 20.00 w Concordia Design.

Made in Wroclaw 2022 startuje 18 października. Aby wziąć udział w konferencji, Made in Wroclaw 2022 organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. 

Udostępnij >
T
separator