Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Magnolia Park w trosce o środowisko

Magnolia Park zorganizowała wydarzenie, które ma zwrócić uwagę na ochronę pszczół. Właśnie rozpoczęła się wystawa fotografii, ale w planie jest także specjalna strefa edukacji.

Gdyby zabrakło pszczół, świat stanąłby przed obliczem katastrofy ekologicznej. Załamałaby się również produkcja żywności. Jak informuje Greenpeace Polska, w samej Europie od zapylania przez owady uzależnione jest ponad 4 tys. odmian warzyw. Niestety, pszczołom potrzebna jest pomoc – szkodzą im toksyczne pestycydy używane w rolnictwie i zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu.

– Jest wiele powodów, aby chronić pszczoły. Są one dla nas bardzo ważne i dlatego powinniśmy je lepiej poznać. W trosce o nie i środowisko zorganizowaliśmy rodzinne wydarzenie edukacyjne, którego głównymi bohaterkami są pszczoły i rośliny miododajne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ekologią oraz codziennym życiem owadów – zachęca Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor centrum handlowego Magnolia Park.

Wydarzenie pod nazwą „Pszczoła, mały superbohater” trwa w Magnolia Park od 10 do 31 maja w godzinach otwarcia centrum. W programie są trzy atrakcje główne: wystawa fotografii, strefa edukacyjna i akcja sprzedażowa z nagrodami.

Wystawa fotografii

Pierwszą częścią wydarzenia jest wystawa zdjęć roślin miododajnych, która będzie dostępna do końca maja. Z kolei żywe rośliny miododajne można będzie zobaczyć w pszczelim ogrodzie, w specjalnej strefie edukacyjnej na parterze, którą można odwiedzać od 11 do 15 maja. Podziwiać tam można także gigantyczną pszczołę, strój i inne atrybuty pszczelarza oraz wiele ciekawostek z życia owadów.

– Ciekawostki o pracy i życiu pszczół, a także o tym, jak każdy z nas może im pomóc, prezentowane będą na tablicach edukacyjnych – zapowiada Joanna Sawośko-Duda.

Akcja z nagrodami

Trzecią częścią wydarzenia „Pszczoła, mały superbohater” to akcja dla klientów, w której do odebrania za zakupy będą karty podarunkowe i saszetki z mieszkanką nasion do samodzielnego zasadzenia roślin miododajnych.

Magnolia Park zachęca do wzięcia udziału w proekologicznym wydarzeniu i jednocześnie przypomina o bezpieczeństwie:

– Odwiedzając nasze centrum, pamiętajmy o podstawowych zasadach: zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, a także dezynfekcji rąk. Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy czuli się u nas komfortowo i bezpiecznie – podkreśla Joanna Sawośko-Duda.

Bezpłatne maseczki i rękawiczki można odebrać w Punkcie Informacyjnym. Pojemniki z płynem do dezynfekcji są rozmieszczone w całym centrum. Elementy infrastruktury wspólnej, często dotykane, są regularnie dezynfekowane. Tam, gdzie to możliwe, wejścia i wyjścia zostały rozdzielone w sposób umożliwiający komunikację jednokierunkową. Pod koniec kwietnia ponownie poświadczony i zaktualizowany został certyfikat SafeGuard, który jest potwierdzeniem, że Magnolia Park zapewnia klientom w pełni bezpieczne warunki korzystania z centrum.

 

Udostępnij >
T
separator