Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Mateusz Pospieszalski Quintet we Wroclavii

Już 28 lipca na zielonym tarasie Wroclavii zagra Mateusz Pospieszalski wraz z zespołem. Koncert odbędzie się ramach trwającego właśnie we Wrocławiu corocznego Vertigo Summer Jazz Festival. Uczestnicy mogą spodziewać się jazzu najwyższej próby, w połączeniu z relaksem wśród zieleni.

Mateusz Pospieszalski Quintet to jeden z najgorętszych punktów tegorocznego programu festiwalowego, dobrze znany jazzowym smakoszom. Koncert formacji rozpocznie się w środowy wieczór o godz. 20.00, 28 lipca. Odbędzie się na poziomie +2 Wroclavii, w kameralnej przestrzeni, która łączy zieleń i spektakularną architekturę.

Muzyka kwintetu to duża doza nieprzewidywalności, wirtuozerskie solówki i sceniczna energia lidera. Ostatnia płyta formacji („Tralala”, 2017) łączy doświadczenia z pogranicza alternatywnego jazzu, rocka i folku.

Zespół zagra w składzie: Mateusz Pospieszalski – saksofon altowy, saksofon barytonowy, wokal, Maksymilian Mucha – kontrabas, wokal, Barbara Pospieszalska – wokal, Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy, klarnety, flet i wokal oraz Michał Bryndal – perkusja. Mateusz Pospieszalski, twórca i lider formacji to prawdziwa osobowość sceniczna i wulkan energii; kompozytor, aranżer, producent, wokalista i przede wszystkim - multiinstrumentalista. Gra na saksofonach, fletach, instrumentach klawiszowych i perkusyjnych, klarnecie basowym i akordeonie. Jest muzykiem wszechstronnym, znanym z formacji jazzowych, ale też rockowych, czy jako kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Należy m.in. do legendarnego zespołu VOO VOO, przyczynił się też do sukcesu Zakopower (komponując m.in. przebój „Boso”). Z Wrocławiem związany przez Przegląd Piosenki Aktorskiej – pięciokrotnie był producentem muzycznym i aranżerem Koncertów Galowych, a utwory w jego aranżacjach wykonywali m.in.: Dee Dee Bridgewater, Nick Cave, Tadeusz Nalepa, Maria i Jan Peszek, Kinga Preis.

Wroclavia po raz trzeci w czasie wakacji organizuje na swym letnim tarasie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, tworząc zieloną strefę miejskiego relaksu. Miejsce, w którym na co dzień można odpocząć od gwaru ulicy, dzięki aranżacji przestrzeni, muzyce i światłom zmieni się w klimatyczną, chilloutową przestrzeń. W 2019 r. w ramach Wroclavia Summer Festival mieszkańcy mogli tu uczestniczyć w całym cyklu imprez: spektaklach teatralnych, koncertach i stand-upach. Od dwóch lat centrum współpracuje z Vertigo Summer Jazz Festival. W ramach tego festiwalu w poprzednich latach we Wroclavii wystąpiły już formacje Jazzpospolita i EABS. A jeszcze w tym roku, w sierpniu odbędzie się tu koncert duetu Sebastian Riedel & Bartek Miarka będący częścią Vertigo Summer Blues Festival.

Wejściówki na Mateusz Pospieszalski Quintet w cenie 90 zł dostępne są na stronie festiwalu: https://vertigojazz.pl/pl/festival. Można je też wygrać, biorąc udział w konkursie na profilach Facebook i Instagram Wroclavii. Konkurs trwa do 16 lipca do godz. 10.00. Szczegóły dostępne są na wroclavia.pl oraz na facebook.com/wroclavia.

Centrum podjęło wszelkie działania, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo. W wydarzeniu weźmie udział ok. 150 osób, po uprzednim zaaranżowaniu przestrzeni koncertowej tak, by zachować bezpieczne odległości.

Udostępnij >
T
separator