Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Najbardziej oblegana informatyka

Informatyka stosowana, Inżynieria systemów, Informatyka algorytmiczna i Cyberbezpieczeństwo to najbardziej popularne kierunku podczas rekrutacji na Politechnikę Wrocławską

W systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej zarejestrowało się ponad 8 tys. kandydatów. Chętni na studia I stopnia mogli wybierać z 62 różnorodnych kierunków, w tym 12 w języku angielskim – łącznie czekało na nich ponad 7 tys. miejsc.

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce ponownie okazała się Informatyka stosowana w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzania - tu o jedno miejsc starało się prawie 8 chętnych. O to, by dostać się na Informatykę stosowaną w języku polskim walczyło 7 kandydatów na jedno miejsce.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także Inżynieria systemów na Wydziale Informatyki i Zarządzania, Informatyka algorytmiczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (6 osób na jedno miejsce), a także Cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki (4 osoby na jedno miejsce).

24 sierpnia zostanie ogłoszona ostateczna lista przyjętych na studia na Politechnice Wrocławskiej oraz podane zostaną kierunki, na które będzie można się rekrutować w ramach drugiego naboru, rozpoczynającego się 28 sierpnia.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje ponad 26 tys. osób. W ubiegłym roku kandydaci na studia najchętniej wybierali Informatykę stosowaną, Automatykę i robotykę, Mechanikę i budowę maszyn oraz Cyberbezpieczeństwo                

Udostępnij >
T
separator