Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Nauka i biznes porozmawiają o nowoczesnych technologiach chemicznych

Jak ograniczyć zmiany klimatu? Jak wdrażać zieloną chemię? Jak nauka i przemysł mogą połączyć siły dla dobra planety, jak bezpiecznie stosować chemię w produkcji żywności? To tematy, o których naukowcy i przedstawiciele świata biznesu będą rozmawiać na Politechnice Wrocławskiej podczas X Kongresu Technologii Chemicznej (TeChem10). Rejestracja uczestników trwa jeszcze tylko do końca lutego.

Kongres Technologii Chemicznej (TeChem10) gromadzi ekspertów z szeroko rozumianej technologii chemicznej wykorzystywanej w różnych branżach gospodarki, naukowców i dydaktyków z wielu uczelni oraz przedstawicieli przemysłu chemicznego. Organizowany jest od 28 lat w różnych ośrodkach naukowych.

Jubileuszowa, 10. edycja, odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej w dniach 11-14 maja 2022 roku z udziałem ponad 500 gości. Kongres będzie miał nowoczesną formułę, wykorzystującą najnowsze rozwiązania komunikacyjne (m.in. aplikację mobilną „TeChem10”, zawierającą szereg udogodnień na smartfony).

 – Zaplanowaliśmy wykłady specjalistów, prezentacje najnowszych osiągnięć naukowych i rozwiązań technologicznych, a także dyskusje i debaty – mówi prof. Katarzyna Chojnacka z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, przewodnicząca komitetu naukowego TeChem10. – Szczególnie interesująco zapowiada się debata poświęcona problemom rosnących cen gazu ziemnego w produkcji chemicznej.

Ale to nie wszystko. Uczestnicy zajmować się będą także innymi, istotnymi dla współczesnego świata, kwestiami.

– Pozyskiwanie nowych surowców, technologie produktów podstawowych i specjalistycznych, biotechnologia przemysłowa czy tzw. „zielona chemia” – o tym wszystkim chcemy rozmawiać i wymieniać doświadczenia podczas TeChem10 – zapowiada prof. Katarzyna Chojnacka.

Kongresowi towarzyszyć będą wydarzenia dodatkowe, takie jak inkubator innowacji, spotkania biznesowe czy prezentacje ofert firm z branży chemicznej. Swoje drzwi dla uczestników otworzą także wyspecjalizowane laboratoria Wydziału Chemicznego, zwykle niedostępne dla osób spoza uczelni.

 

Udostępnij >
T
separator