Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Nowe kierunki tanich linii z wrocławskiego lotniska

Ryanair ogłasił trzy nowe połączenia niskokosztowe – do Anglii, Włoch i na Cypr. Ruszą one w najbliższym okresie jesienno-zimowym.

Linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie trzech nowych kierunków z Wrocławia. Jako pierwsze z nich, 31 października, ruszy połączenie do Pafos, na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru. Samoloty na trasie Wrocław-Pafos będą latały trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. 

Z kolei 1 listopada wystartuje nowe połączenie do Pizy, miasta doskonale znanego na całym świecie, przede wszystkim ze słynnej krzywej wieży. Z Wrocławia do Pizy będzie można polecieć dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. 

Natomiast 3 listopada uruchomione zostanie trzecie premierowe połączenie – do Bournemouth. To miasto, a dokładniej kurort na południu Anglii, położony na klifach nad kanałem La Manche. Samoloty na trasie Wrocław-Bournemouth będą latały w środy i soboty. Bilety na te połączenia są już dostępne w systemie linii Ryanair. 

– Cieszymy się z kolejnych nowych połączeń wzbogacających naszą siatkę na sezon zimowy. Każdy z tych kierunków jest ciekawy dla turystów, oferuje inne atrakcje i inny klimat. Liczymy na to, że sytuacja pandemiczna nie pokrzyżuje planów przewoźnika. Widać, że linie lotnicze są gotowe do przywracania połączeń i uruchamiania nowych. To dobry prognostyk na sezon zimowy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Z myślą o zimowych wakacjach

Już wcześniej linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie połączenia do Lizbony. To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Do stolicy Portugalii będzie można polecieć z Wrocławia już od 31 października. Do dyspozycji będą dwa rejsy tygodniowo – w środy i w niedziele. Połączenie będzie dostępne do marca 2022, czyli przez cały nowy sezon. Dodatkowo w ofercie przewoźnika pojawi się połączenie do duńskiego Billund, miejscowości słynącej z Legolandu, a więc również ciekawe turystycznie, zwłaszcza dla rodzin. 

Konkretyzuje się również oferta biur podróży na sezon jesienno-zimowy. Już na przełomie września i października startuje Madera, czyli portugalska wyspa na Oceanie Atlantyckim, znana z przyjaznego klimatu  i wspaniałych krajobrazów. Można również planować wypoczynek w Turcji, w Egipcie (Hurghada, Marsa Alam, Taba), na Wyspach Kanaryjskich (tu dostępne są dwa kierunki – Fuerteventura i Gran Canaria), a także na Zanzibarze, który niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. W sprzedaży jest również coraz popularniejszy i zyskujący entuzjastów Oman.

– Z punktu widzenia podróżnych najważniejsze jest to, że wybór kierunków jest ciekawy i różnorodny. Najbliższy sezon zimowy zapowiada się dużo lepiej niż w ubiegłym roku i bardzo się z tego cieszymy – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wroclaw.

Sezon letni trwa

Zimowe połączenia już można rezerwować, nie warto jednak zapominać, że w sezonie letnim do dyspozycji jest nadal szeroki wachlarz ciekawych połączeń z Wrocławia, w tym kierunków południowych. Największym powodzeniem cieszą się połączenia do Włoch, Hiszpanii i Grecji. Nie brakuje też chętnych na podróż do Bułgarii, na Cypr, Maltę lub Teneryfę na Wyspach Kanaryjskich. Wielu podróżnych wybiera też nowości, czyli Zadar i Split w chorwackiej Dalmacji.

Poza połączeniami na południe pasażerowie mają też do dyspozycji szereg kierunków niskokosztowych do Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Ukrainę. W ofercie biur podróży liderem tegorocznego sezonu wakacyjnego jest turecka Antalya, a w czołówce najpopularniejszych kierunków znajdują się również Bułgaria, Grecja, Albania, Turcja i Hiszpania. Dużym powodzeniem cieszy się też tegoroczna nowość – Olbia (Sardynia/Włochy). Do dyspozycji jest również sporo połączeń sieciowych. Linie Lufthansa oraz SWISS realizują obecnie nawet pięć rejsów dziennie z Wrocławia do Frankfurtu, Monachium czy Zurychu. Połączenia do Amsterdamu oferują linie KLM. 

Sytuacja pandemiczna sprawia, że ruch na lotnisku nadal osiąga 50-60% poziomu z 2019 roku. W lipcu tego roku port obsłużył blisko 217 tys. pasażerów. Według prognoz, w sierpniu można się spodziewać wyniku nieznacznie lepszego, oczywiście przy założeniu, że obecne warunki funkcjonowania ruchu lotniczego nie ulegną zmianie.

Udostępnij >
T
separator