Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Nowe połączenie lotnicze do Danii

Jak daleko są marzenia o największym świecie Lego? Zaledwie półtorej godziny od Wrocławia. To za sprawą nowego połączenia, które do rozkładu lotów z Portu Lotniczego Wrocław wprowadza Ryanair.

Billund to nowy kierunek z wrocławskiego lotniska. To duńskie miasto prawdziwy rozgłos zyskało za sprawą otworzonego tam w 1968 roku Legolandu. Do dziś jest to największy na świecie park rozrywki zbudowany z klocków Lego. Jest na tyle duży, że z góry przypomina miasteczko.

Nowe połączenie uruchomi jesienią tania linia lotnicza Ryanair.

 – To fantastyczna wiadomość. Cieszymy się tym bardziej, że nowość ucieszy najbardziej naszych najmłodszych pasażerów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Lotnisko położone jest niedaleko Legolandu. Droga zajmuje spacerem kilkadziesiąt minut. Podczas pobytu w Billund warto odwiedzić także Lalandię. To miejsce pełne atrakcji dla całej rodziny. Jest park wodny ze zjeżdżalniami, place zabaw, są restauracje, sklepy, a nawet stok narciarski.

Dwa razy w tygodniu

Pierwszy lot z Wrocławia do Billund zaplanowany jest na 31 października. Połączenie będzievrealizowane dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele – według rozkładu:

  • środa – wylot z Wrocławia o godzinie 21.15, lądowanie w Billund o godzinie 22.45;vw przeciwnym kierunku: wylot z Billund o godzinie 19.20, lądowanie we Wrocławiu o 20.50
  • niedziela – wylot z Wrocławia o 8.10, lądowanie w Billund o 9.40; w przeciwnym kierunku: wylot z Billund o godzinie 6.15, lądowanie we Wrocławiu o 7.45.

 Lot z Wrocławia do Billund potrwa zatem półtorej godziny.

– To oznacza, że osoby podróżujące z Polski do Danii, w różnych celach, zyskują wygodne i szybkie połączenie. Samolot jest w tym przypadku bardzo atrakcyjną alternatywą wobec samochodu – zauważa Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. Przejazd autem z Wrocławia do Billund zajmuje około 10 godzin (odległość to od 900 do 1000 km w zależności od trasy).

Bilety do Billund można już rezerwować w internetowym systemie przewoźnika. Ceny zaczynają się od 69 zł za lot w jedną stronę (cena aktualna na dzień 6 maja 2021 roku).

 

Udostępnij >
T
separator