Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Nowy OIOM w szpitalu na Koszarowej

Już w najbliższych dniach pacjentów przyjmie przebudowany Oddział Intensywnej Terapii z trzynastoma w pełni wyposażonymi stanowiskami respiratorowymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Inwestycję wartą przeszło 11mln zł sfinansowano w większości dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Inwestycja została zrealizowana w rekordowo szybkim tempie, gdyż budowa oddziału budowa rozpoczęła się w październiku, a skończyła w grudniu ubiegłego roku. W porównaniu do „starego” OIOM-u, powierzchnia użytkowa została podwojona, a liczba łóżek zwiększyła się z 7 do 13. Nowy oddział przyjmie zarówno pacjentów z COVID-19, jak i tych bez chorób zakaźnych, a wszystko jest możliwe dzięki specjalnej przestrzeni izolowanej. W sumie na OIOM-ie znajduje się pięć sal, w tym jedna izolatka, dwie sale 2-osobowe i 2 sale 4-osobowe.

Koszt inwestycji to 8,1 mln złotych, a środki pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt wyposażenia nowego oddziału przekroczył 3 mln złotych. OIOM został wyposażony m.in. w respiratory najnowszej generacji, które przekazał wojewoda dolnośląski, kardiomonitory zostały dofinansowane przez prezydenta Wrocławia oraz inne urządzenia monitorujące stan pacjenta jak np. łóżka do intensywnej terapii z materacami przeciwodleżynowymi, zmiennociśnieniowe z wbudowanymi wagami.

- Modernizacja oddziału umożliwiła podwojenie ilości przyjmowanych pacjentów –mówi marszałek Cezary Przybylski. –  Cieszy mnie błyskawiczne tempo przebudowy, która była możliwa dzięki wsparciu pochodzącemu z Dolnośląskiego Pakietu wsparcia dla Ochrony Zdrowia. Nie bez znaczenia była także doskonała współpraca z wojewodą i prezydentem Wrocławia, dzięki której wyposażyliśmy ten oddział.

Udostępnij >
T
separator