Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
LG Energy Solution Wrocław ma nowego prezesa

LG Energy Solution Wrocław, największy w Europie producent baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych i jeden z największych pracodawców, ma nowego prezesa. Od początku lipca br. spółką kieruje Jangha Lee.

Jangha Lee, nowy prezes LG Energy Solution Wrocław, dotychczas we wrocławskiej spółce odpowiadał za rozwój jednego z najbardziej strategicznych działów spółki – Elektrody.

Jangha Lee jest związany z LG Group od 1994 roku.

- Jestem zaszczycony, że to właśnie mi powierzono kierowanie jedną z najważniejszych firm na świecie w branży automotive. Z całą pewnością jest to ogromne wyzwanie, jednak jestem przekonany, że z całym zespołem LG Energy Solution Wrocław umocnimy pozycję rynkową i relacje z kontrahentami. Wraz z dynamicznym rozwojem zakładu produkcyjnego zaoferujemy kolejne, atrakcyjne miejsca pracy. Od lat kształtujemy je, stawiając na rozwój  zespołu i zapewniając mu bogaty pakiet benefitów. Wierzę, że osiągniemy zamierzone cele – powiedział Jangha Lee.

Wśród nowych wyzwań znajduje się realizacja strategii dalszego rozwoju LG Energy Solution Wrocław. Pierwszym celem jest rozbudowa parku technologicznego – do końca 2025 roku spółka zwiększy moce produkcyjne z 70 GWh do 115 GWh. Pod kierownictwem Jangha Lee spółka długofalowo będzie dążyła do bycia firmą coraz bardziej przyjazną Środowisku - od lat troska o klimat oraz wypełnianie obowiązków społecznych stanowią priorytety działania. Już dziś w podwrocławskim zakładzie produkcyjnym 100 proc. energii pochodzi z OZE, natomiast do 2050 roku Grupa LG Energy Solution zamierza osiągnąć neutralność węglową.

 LG Energy Solution, wyodrębniony ze struktur LG Chem, to światowy lider dostarczający  baterie litowo-jonowe dla pojazdów elektrycznych, produktów IT i elektronarzędzi oraz do  systemów magazynowania energii. Efektem 30-letniego doświadczenia w rewolucyjnej technologii baterii i działalności badawczo-rozwojowej (R&D) są 24 tysiące patentów, co daje spółce pierwsze miejsce na świecie. Jej globalna sieć rozciągająca się na Amerykę Północną, Europę, Azję i Australię, obejmuje zakłady produkcyjne baterii utworzone w ramach spółek joint venture z największymi producentami samochodów, takimi jak General Motors, Stellantis N.V. i Hyundai Motor Group.

Zgodnie z wartościami ekologicznego biznesu i zrównoważonego rozwoju, LG Energy Solution dąży do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku, jednocześnie dbając o systematyczny wzrost oraz promując zróżnicowaną i zintegrowaną kulturę korporacyjną. W 2016 roku w Biskupicach Podgórnych powstało LG Energy Solution Wrocław, które stanowi pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Inwestycja typu greenfield we Wrocławiu zaowocowała wprowadzeniem do Polski najnowocześniejszej technologii, a także uczynieniem naszego kraju europejskim liderem tej branży. W zakładzie zajmującym powierzchnię około 100 hektarów znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Obecna moc produkcyjna wynosi 70 GWh, a w 2025 roku LG Energy Solution Wrocław osiągnie poziom 115 GWh.

Udostępnij >
T
separator