Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Nowy rozkład lotów z Wrocławia

Już za kilka dni w Porcie Lotniczym Wrocław zmieni się rozkład z letniego na zimowy. Podróżni będą mieli do dyspozycji ponad 30 kierunków: sieciowych, czarterowych i obsługiwanych przez tanie linie lotnicze.

Zimowy rozkład lotów wchodzi w życie 25 października 2020 roku i będzie obowiązywał do 27 marca roku 2021. Zważywszy na trudny i niepewny okres w całej branży lotniczej oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację, celem było wprowadzenie możliwe zróżnicowanej i atrakcyjnej siatki połączeń, spełniającej oczekiwania kilku grup pasażerów.

 – W rozkładzie znalazły się kierunki atrakcyjne dla osób podróżujących w celach urlopowych, zarobkowych i biznesowych. Wypracowaliśmy solidną podstawę do pełnej odbudowy siatki lotów pasażerskich, która będzie długim procesem – ocenia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Pamiętajmy, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jeżeli się poprawi, jest szansa na powrót kolejnych połączeń. Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikami, którzy nieustannie analizują rynek i podejmują decyzje na bieżąco. Warto zatem sprawdzać rozkład, bo mogą pojawiać się w nim zmiany – dodaje.

 Jesienią i zimą połączenia z Wrocławia realizować będą tanie linie lotnicze: Wizz Air i Ryanair, oraz przewoźnicy sieciowi: PLL LOT, Lufthansa, KLM, Eurowings i SWISS. Rozkład uzupełniają loty czarterowe organizowane przez biura podróży.

 Siatka lotów z Wrocławia

Najbardziej rozbudowana jest siatka przygotowana przez tanie linie lotnicze. Ryanair oferuje loty do Wielkiej Brytanii (m.in. Londyn Stansted, Edynburg, Glasgow, Dublin) i do Włoch (Rzym i Palermo), z kolei Wizz Air do Wielkiej Brytanii (m.in. Londyn Luton), Skandynawii (Oslo, Sztokholm, Reykjavik), Niemiec (Dortmund), Holandii (Eindhoven) i na Ukrainę (Kijów, Lwów, Charków, Zaporoże).

W grupie połączeń sieciowych znalazło się 6 kierunków: Warszawa i Budapeszt (PLL LOT), Frankfurt (Lufthansa), Zurych (Swiss), Amsterdam (KLM) i Dusseldorf (Eurowings). Budapeszt to tegoroczna nowość, Zurych wraca po przerwie. Z kolei utrzymana w sezonie zimowym częstotliwość połączeń do Warszawy pozwala na dogodne planowanie lotów przesiadkowych, a dzięki niższym niż zwykle cenom biletów również bezpośrednich podróży do stolicy Polski. 

Rozkład uzupełniają połączenia czarterowe oferowane przez biura podróży do popularnych kurortów w Egipcie i Turcji: Hurghada (biura podróży Itaka i Coral Travel Wezyr Holidays), Marsa Alam (Itaka, TUI) i Antalya (TUI, Coral Travel Wezyr Holidays).

 Dostępne są tanie bilety

W systemach rezerwacyjnych można już kupować bilety na jesień i zimę. Atrakcyjne ceny mają nie tylko PLL LOT. Polityka cenowa innych linii lotniczych także jest zachęcająca. Przykładowo, KLM oferuje podróż do Amsterdamu już za 238 zł (wylot z Wrocławia 7 listopada). Jeszcze niższe są oczywiście ceny w tanich liniach lotniczych, które często wprowadzają promocje. Ryanair proponuje m.in. podróż tam i z powrotem do Rzymu za 116 zł (wylot 28 października, powrót do Wrocławia 4 listopada), czy w obie strony do Dublina za 148 zł (wylot 28 października, powrót 6 listopada). Tanie bilety oferuje także Wizz Air, przykładowo: w obie strony do Dortmundu za 238 zł (wylot 31 października, powrót 3 listopada) lub tam i z powrotem do Oslo za 118 zł (wylot 27 października, powrót 3 listopada)*.

 Zasady bezpieczeństwa na lotnisku

Obsługa pasażerów w Porcie Lotniczym Wrocław niezmiennie przebiega z zachowaniem wszystkich zalecanych i niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Główne z nich to pomiar temperatury ciała osób wchodzących do terminalu (metodą bezdotykową), obowiązek zasłaniania ust i nosa we wszystkich strefach terminalu oraz zachowania dystansu społecznego. W środku znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Zalecana jest częsta dezynfekcja. Informacje o zasadach bezpieczeństwa są wyświetlane na ekranach elektronicznych. Specjalne zasady obowiązują w strefie ogólnodostępnej, odprawy bagażowej, w strefie kontroli bezpieczeństwa oraz w strefie oczekiwania na lot, a także w punktach handlowych, usługowych i gastronomicznych.

 – Zapewniamy płynną obsługę pasażerów i całkowicie bezpieczne warunki w terminalu, który jest odpowiednio przygotowany na przyjmowanie podróżnych. Zalecamy pasażerom stosowanie się do wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zdrowie jest teraz na pierwszym miejscu – podkreśla Dariusz Kuś. 

W strefie ogólnodostępnej działają prawie wszystkie sklepy i restauracje.

 Rozkład lotów: jesień – zima 2019/2020

RYANAIR         

·         Bristol (2 razy w tygodniu)

·         Dublin (3 razy w tygodniu)

·         East Midlands (3 razy w tygodniu)

·         Edynburg (2 razy w tygodniu)

·         Glasgow (raz w tygodniu)

·         Shannon (raz w tygodniu)

·         Leeds Bradford (2 razy w tygodniu)

·         Liverpool (2 razy w tygodniu)

·         Londyn Stansted (7 razy w tygodniu)

·         Manchester (2 razy w tygodniu)

·         Newcastle (raz w tygodniu)

·         Palermo (2 razy w tygodniu)

·         Rzym Ciampino (2 razy w tygodniu)

WIZZ AIR         

·         Londyn Luton (3 razy w tygodniu)

·         Dortmund (2 razy w tygodniu)

·         Birmingham (raz w tygodniu)

·         Oslo Torp (raz w tygodniu)

·         Doncaster Sheffield (raz w tygodniu)           

·         Sztokholm Skavsta (od grudnia 2 razy w tygodniu)

·         Eindhoven (2 razy w tygodniu)

·         Kijów Żuliany (2 razy w tygodniu)

·         Lwów (raz w tygodniu)

·         Reykjavik (2 razy w tygodniu)

·         Charków (raz w tygodniu)

·         Zaporoże (od grudnia 2 razy w tygodniu) 

PLL LOT           

·         Warszawa (3 razy dziennie)

·         Budapeszt (raz w tygodniu)

LUFTHANSA    

·         Frankfurt (2 razy dziennie)

KLM     

·         Amsterdam (raz dziennie)

SWISS  

·         Zurych (2 razy w tygodniu)

EUROWINGS   

·         Dusseldorf (od grudnia 4 razy w tygodniu) 

Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników z dnia 21 października 2020 roku.

 

 

Udostępnij >
T
separator