Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ogłoszono nominacje do Dolnośląskich Gryfów 2020

We wtorek, 13 października 2020 r., Kapituła Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” ogłosiła firmy i samorządy nominowane do nagrody w 17. edycji tego przedsięwzięcia. W tym roku statuetki zostaną przyznane w siedmiu kategoriach, z czego pięć to nowe propozycje

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów biznesowych w regionie. Innowacyjność, dynamika rozwoju, zaangażowanie inwestycyjne, a także działania na rzecz lokalnej społeczności – to atuty jego laureatów. To nagroda, która wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

- „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to nagroda już od 17 lat promująca podmioty, które mają rzeczywiście wybitne zasługi dla rozwoju naszego regionu. Mimo że jest przyznawana już po raz siedemnasty, wyróżnia się dużą dynamiką i podążaniem za duchem czasu – mówi Grzegorz Dzik - Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. - Aby podkreślić nowoczesne spojrzenie na biznes, również w tym roku wprowadzone zostały nowe kategorie konkursowe. Tym razem jest ich aż pięć. Eksponują one te aspekty działalności firm i samorządów, które mają coraz większe znaczenie w obecnej, nieustannie zmieniającej się rzeczywistości. To przede wszystkim innowacyjność, zaangażowanie społeczne oraz troska o środowisko naturalne.

Podczas tegorocznej edycji przedsięwzięcia zostaną przyznane statuetki Dolnośląskiego Gryfa w siedmiu kategoriach. Pięć z nich to zupełnie nowe lub też odświeżone propozycje. Należą do nich: nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, nagroda za sukces w biznesie dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych, lider transformacji biznesu, firma świadoma ekologicznie oraz samorząd wspierający biznes. Gryfy przyznane zostaną także w dwóch znanych już wszystkim kategoriach: nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój oraz Dolnośląski Produkt Roku.

- Jak co roku Kapituła miała ogromnie trudne zadanie. Do konkursu zgłosiło się wiele firm, których dokonania są naprawdę nieprzeciętne i godne podziwu. – mówi prof. Andrzej Kaleta, Przewodniczący Kapituły Konkursu, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Spośród nich musieliśmy wybrać tych, którzy szczególnie zasługują na wyróżnienie. Dziś mamy zaszczyt zaprezentować nominowanych do konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”.

Spośród przedstawionych dziś nominowanych przedsiębiorstw, organizacji i samorządów zostaną wybrani zwycięzcy, którzy otrzymają statuetki Dolnośląskiego Gryfa. Będą one wręczone podczas Wielkiej Gali Biznesu, która powinna odbyć się 26 października 2020 r. na Stadionie Wrocław. - To dla nas zaszczyt, że po raz kolejny jesteśmy partnerem konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” – twierdzi Edyta Skrzypiec, przedstawiciel Partnera Merytorycznego Konkursu, PwC. –

Celem tego przedsięwzięcia jest promocja szczególnie innowacyjnych i nowoczesnych podmiotów życia gospodarczego. Dolnośląski Gryf symbolizuje nie tylko sukces na krajowym lub globalnym rynku, ale także pamięć o tutejszych korzeniach. Prestiż i niezależność tego przedsięwzięcia gwarantuje kapituła konkursu. Nie ma drugiego takiego konkursu w regionie, gdzie uczestników ocenialiby równie wybitni przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz regionalnych władz administracyjnych. Już wkrótce przekonamy się, do kogo powędrują tegoroczne statuetki Dolnośląskiego Gryfa. Jedyne kryterium, które było konieczne do wzięcia udziału w konkursie to zarejestrowana działalność na terenie Dolnego Śląska, również w postaci filii lub oddziału. Start w tym przedsięwzięciu nie wiąże się z żadnymi opłatami. Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Partner Merytoryczny firma PwC.

Pierwsza edycja Dolnośląskich Gryfów odbyła się w 2004 roku. Dotychczas w przedsięwzięciu wzięło udział ponad 1650 dolnośląskich firm i samorządów, a statuetki przyznano 89 firmom, 24 samorządom oraz 10 osobowościom Dolnego Śląska, a także wręczono 2 wyróżnienia.

 

Nominowani w 17. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”:

Dolnośląski Produkt Roku

Piwik PRO

Piwik PRO oferuje innowacyjne oprogramowanie analityczne, z którego korzysta ponad 150 klientów na całym świecie, w tym największe korporacje, instytucje międzynarodowe i rządy. Piwik PRO Analytics Suite to jedyne oprogramowanie analityczne dla klientów typu enterprise, które oferuje tak wysokie standardy poszanowania prywatności użytkowników i bezpieczeństwa gromadzenia danych.

Arkana Cosmetics

Arkana Cosmetics jest polską marką zajmującą się produkcją oraz dystrybucją kosmetyków profesjonalnych. Firma oferuje  nowatorskie neurokuracje, wykorzystujące działanie neuroprzekaźników, które wpływając na fizjologię skóry. Zapobiegają oznakom starzenia stanowiąc alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Umożliwiają holistyczną pielęgnację wpływającą nie tylko na skórę, ale też na niwelowanie skutków stresu i poprawę nastroju.

Eckert AS Sp. z o.o.

Firma Eckert AS to prężnie działające przedsiębiorstwo, którego celem jest dostarczanie maszyn do cięcia CNC, które oferują najlepszą możliwą jakość tego procesu. Jednym z najczęściej wybieranych urządzeń przez klientów zarówno lokalnych, jak i na arenie międzynarodowej jest przecinarka plazmowo-tlenowa ONYX.

 

Firma świadoma ekologicznie

ZPAS S.A.

ZPAS S.A. to jeden z liderów produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, sterowniczych i automatyki oraz kompleksowych rozwiązań w zakresie projektowania i budowy centrów przetwarzania danych. Stale wdraża rozwiązania proekologiczne w procesie produkcji, zarządzania oraz w infrastrukturze.

Nowoczesne Techniki Instalacyjne Sp. z o.o.

Działalność firmy NTI. Sp. z o.o. (Nowoczesne Techniki Instalacyjne) od początku skupiona była na handlu detalicznym i hurtowym artykułami instalacyjnymi z branży wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz produktami z branży techniki przemysłowej. Firma NTI w wyniku prowadzonych prac badawczych przy udziale między innymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy opracowała technologię pozwalającą na produkcję kruszywa lekkiego z wykorzystaniem jedynie surowców odpadowych takich jak osady ściekowe oraz odpady mineralne.

Pneumat System Sp. z o.o.

Pneumat System to firma rodzinna z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem na rynku. Łączy działalność handlową, produkcyjną i doradczą w zakresie systemów pneumatycznych. Świadomość ekologiczna firmy przejawia się w wielu aspektach działalności. Optymalizacja procesów wpływających na środowisko obejmuje kwestie edukacyjne oraz związane z pozyskiwaniem ekologicznych źródeł zasilania czy procesami logistycznymi.

 

Nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

ARTE Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna

Spółdzielnia ARTE jest przedsiębiorstwem społecznym, który działa głównie wśród osób defaworyzowanych, czyli bezrobotnych, niepełnosprawnych, bezdomnych, uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych środków odurzających, osób chorych psychicznie, zwalnianych z zakładów karnych, czy uchodźców. Daje możliwość zatrudnienia osobom, które chcą wrócić do normalnego życia.

Angel Poland Holding Sp. z o.o.

To grupa deweloperska zatrudniająca ponad 400 pracowników w biurach we Wrocławiu i Krakowie. Działa lokalnie, pomaga potrzebującym, pamięta o czworonogach.

Sitech Sp. z o.o.

Renomowana spółka należąca do koncernu Volkswagen, będąca wiodącym producentem metalowych stelaży siedzisk samochodowych. Podejmuje szereg aktywności w ramach działalności pozabiznesowej w odniesieniu do koncepcji Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Działa odpowiedzialnie na rzecz pracowników, partnerów biznesowych, społeczności lokalnej i środowiska naturalnego, realizując przy tym 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

 

Nagroda za sukces w biznesie dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych

LESS_

LESS_ jest aplikacją, która łączy w sobie funkcję społecznościową z opcją sprzedaży i zakupu odzieży używanej. Firma podejmuje działania niesponsorowane w mediach społecznościowych angażujące swoich obserwatorów i użytkowników. Dba o edukację fanów. Wprowadza w życie ekologiczne rozwiązania oraz filozofię zero waste w modzie.

Kolejkowo (Fores Sp. z o.o.)

Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce. Media społecznościowe odgrywają decydującą rolę w działalności firmy, która tworzy wystawę w taki sposób, aby łatwo angażować klientów w życie firmy właśnie za ich pomocą. Działania organiczne w mediach społecznościowych wspierane są kampaniami płatnymi ukierunkowanymi na reakcję na posty.

 Osadkowski SA

Firma Osadkowski od lat buduje wizerunek i pozycję rynkową, wykorzystując nowoczesne kanały komunikacji, szczególnie wskazując na social media. Poprzez aktywność w mediach społecznościowych firma buduje wizerunek stabilnego i nowoczesnego pracodawcy, a także sprawdzonego partnera biznesowego. Ostatnie miesiące spowodowały, że także ten kanał zaczął być wykorzystywany do bezpośrednich kontaktów z klientami, co zaczyna się przekładać na wyniki biznesowe.

 

Samorząd wspierający biznes

Gmina Jawor

Jawor od 2015 roku staje się być miastem zrównoważonego rozwoju, wysokiej jakości życia, przyjaznym dla mieszkańców, otwartym dla inwestorów i turystów. Wszystkie działania gminy realizowane są w oparciu o zapisy Strategii Rozwoju Gospodarczego Gminy Jawor. Zrealizowała ona projekty nakierowane na wsparcie lokalnej przedsiębiorczości, m.in. skuteczne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na strategiczne inwestycje związane z infrastrukturą obszarów aktywności gospodarczej, stworzenie w 2018 roku strefy dla małych i średnich przedsiębiorstw, pozyskanie dofinansowania „Promocja oferty inwestycyjnej DSAG S3-Jawor oraz Gminy Jawor na rynkach krajowych i międzynarodowych”.

Gmina Miejska Głogów

Przedsiębiorcy lokalni stanowią tu istotny punkt w strukturze gospodarki i stanowią duży potencjał rozwojowy. Ich działalność jest silnie zakorzeniona lokalnie przez co, swoje plany rozwojowe wiążą z rynkiem głogowskim. Gmina przywiązuje dużą wagę do wsparcia sektora MŚP, oferując pomoc dla firm w postaci ulg w podatku od nieruchomości. Gmina współpracuje z DFR sp. z o. o. oraz z DAWG sp. z o.o., w zakresie wsparcia głogowskich firm w eksporcie swoich usług i produktów na rynki zewnętrzne oraz z PAIH S.A., która jest rządową organizacją, zajmującą się pozyskiwaniem inwestorów w Polsce.

Powiat Wrocławski

Obszar powiatu wrocławskiego to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce, czego potwierdzeniem jest ulokowanie na tym terenie wielu rodzimych gigantów i największych międzynarodowych korporacji. Władze powiatu wciąż podejmują szereg zabiegów z myślą o obecnych jak i przyszłych inwestorach, m.in. dbają o integrację lokalnych środowisk gospodarczych (organizacja Forum Kobiet Przedsiębiorczych Powiatu Wrocławskiego i utworzenie Powiatowej Rady Biznesu) i dostosowują ofertę edukacyjną szkół powiatu do potrzeb lokalnego rynku pracy.

 

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój

SatRevolution S.A.

Firma działa w branży nowych technologii kosmicznych wpisując się w trend Space 4.0 i zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i testowaniem nanosatelitów. Celem spółki jest opracowanie innowacyjnej technologii obrazowania Ziemi przy użyciu konstelacji REC składającej się z wysokorozdzielczych nanosatelitów optoelektronicznych ScopeSat na potrzeby geodezji i kartografii, zarządzania kryzysowego, sektora ubezpieczeniowego, rolnictwa precyzyjnego oraz dla zastosowań rozpoznania obrazowego.

Surveily Sp. z o. o.

System Surveily to oprogramowanie, które integruje się z istniejącą infrastrukturą CCTV zakładu produkcyjnego. Rozwiązanie wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania materiału w czasie rzeczywistym i do wyciągania wniosków. Wynikiem analizy może być wykrycie zdarzeń i potencjalnych zagrożeń. Koncepcja rozwoju systemu Surveily w zakresie pracy nad automatyzacją nadzoru BHP w zakładach produkcyjnych jest unikatowa w skali światowej. System nie ma bezpośredniej konkurencji.

PayEye

PayEye to wrocławski fintech działający w formule startupu, który jako pierwszy na świecie komercyjnie udostępnił kompletny system płatniczy, opierający się na akceptacji płatności poprzez identyfikację użytkownika z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka. To obecnie najbezpieczniejsza forma identyfikacji, a zatem potwierdzania płatności – tęczówka jest indywidualną, unikatową, a zatem niepowtarzalną cechą każdego człowieka. Usługa PayEye została pilotażowo udostępniona 24 czerwca 2020 roku, a pierwszym miejscem na świecie, w którym można dokonać płatności okiem jest Wrocław.

 

Lider transformacji biznesu

Lean-Tech sp. z o. o.

Lean-Tech, to dolnośląskie przedsiębiorstwo, które powstało w 2009 roku. Od początku istnienia jest firmą inżynierską. Na początku działało jako biuro konstrukcyjne i biuro automatyki, świadcząc usługi projektowe i montażowe. Z czasem powstał również dział mechaniki. Firma podeszła do tematu kompleksowo i określiła kilka obszarów zmian. Są to klienci, dane, innowacyjność.

Atlas Ward Polska Sp. z o.o.

Atlas Ward Polska to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm z branży budowlanej w Polsce i lider w zakresie budowy obiektów wielkopowierzchniowych, w tym m.in. obiektów logistycznych i produkcyjnych. W ciągu przeszło 20-letniej działalności firma zrealizowała ponad 600 inwestycji o łącznej powierzchni przekraczającej 3 mln m2. Na mapie projektów firma posiada inwestycje realizowane m.in. dla Bridgestone, Dino Polska, 7R, Autoliv czy P3.  Od 2018 roku w Atlas Ward Polska zintensyfikowane zostały działania, mające na celu zastąpienie tradycyjnego modelu prowadzenia projektów – na poziomie niemal każdego zespołu i działu w firmie - na rzecz zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

 

Patroni 17. edycji konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”:

Ścianka sponsorska Gryfy 2020


Partner Generalny: KGHM Polska Miedź S.A.
Mecenas: Bank Gospodarstwa Krajowego
Patron Strategiczny: Kaczmarski Group właściciel marki ChronPesel.pl i organizator Programu Rzetelna Firma | PZU
Patron Główny: Impel S.A. | Miasto Wrocław
Patron Złoty: Hasco-Lek SA
Patron Srebrny: Vantage Development S.A. | Dolnośląski Fundusz Rozwoju
Patron Brązowy: Euroimpex SA |  KEA IBB Sp. z o.o. | MetalERG Sp. z o.o. Sp.k.
Główny Organizator: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy
Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego | Związek Pracodawców Polska Miedź
Partner Merytoryczny: PwC
Patron Medialny: WroBiznes.pl | Strefa Biznesu | Gazeta Wrocławska | Radio Wrocław | Wroclife | QBusiness | BusinessmanToday | DTV24 | Wrocławskie Fakty | Swidnica24.pl | Sudeckie Fakty | Miedziowe Fakty | Telewizja DAMI Jelenia Góra | Gazeta Świebodzic

Udostępnij >
T
separator