Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Poczta Polska poszukuje… kucharzy

Poczta Polska na. terenie całej Polski zatrudnia kurierów, listonoszy oraz kierowców. Tym razem poszukuje także pracowników, którzy posiadają talenty niekojarzące się z profilem jej głównej działalności. Na Dolnym Śląsku ruszyły rekrutacje na stanowisko kucharza do pocztowego ośrodka szkolno-wypoczynkowego

W województwach dolnośląskim i śląskim Poczta Polska poszukuje aktualnie pracowników na stanowiska: listonoszy (pierwszy, rowerowy, samochodowy, paczkowy), specjalistów ds. obsługi klienta i ekspedycyjno-rozdzielczych w placówce pocztowej, kierowców. Potrzebne są również osoby zajmujące się opracowywaniem ładunków i przesyłek oraz ochroną. Na kandydatów, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, oczekują umowy o pracę oraz wiele dodatkowych benefitów.  

– Ze względu na szeroki zakres działalności Poczty Polskiej, obejmujący również rynek wypoczynku i szkoleń, poszukujemy pracowników na stanowiska, które nie kojarzą się ze specyfiką operatora pocztowego. I tak zatrudnienie w naszych ośrodkach znaleźć mogą m.in. kucharze, kelnerzy czy barmani. Dlatego warto obserwować pocztowe oferty pracy, bowiem różnorodność stanowisk, jakie oferujemy, naprawdę potrafi zaskoczyć – mówi Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.  

Z uwagi na zwiększoną popularność ośrodków szkoleniowo-wypoczynkowych Poczty Polskiej w czasie ferii zimowych (ośrodki zlokalizowane są w Szklarskiej Porębie i w Ustroniu), prowadzone są dodatkowe rekrutacje na te stanowiska, w formie umów zlecenia. Ich zakres dostosowywany jest do potrzeb i możliwości pracowników.  

Każdego roku w rekrutacjach do Poczty Polskiej bierze udział ponad 100 tys. osób. Wśród nich są m.in. osoby aplikujące na najczęściej poszukiwane stanowiska – listonosz, pracownik placówki pocztowej, kierowca czy pracownik sortowni. Dodatkowe potrzeby kadrowe pojawiają się także wówczas, gdy dotychczasowi pracownicy odchodzą na emeryturę. Tylko w 2021 roku takich osób było prawie tysiąc. Spółka systematycznie szuka nowych pracowników, którzy ich zastąpią. Innym powodem licznych rekrutacji jest naturalne zjawisko częstych zmian pracy na stanowiskach wykonawczych, na których nie są wymagane wysokie kwalifikacje. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast, w których decyzja o wyborze pracodawcy, ze względu na duże możliwości zmiany pracy, uwarunkowana jest często jedynie benefitami finansowymi. W mniejszych miejscowościach dla pracowników o wiele istotniejsza jest stałość zatrudnienia i bezpieczeństwo jakie daje umowa o pracę czy umowa zlecenia oraz rzetelność znanego na rynku pracodawcy.  

Wszyscy zainteresowani pracą w Poczcie Polskiej mogą aplikować za pośrednictwem strony  https://www.poczta-polska.pl/aplikuj/   

 

Udostępnij >
T
separator