Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Politechnika ma nową Radę Uczelni

Dziewięcioosobowa Rada Uczelni Politechniki Wrocławskiej zainaugurowała kadencję 2021-2024. Przewodniczącym został Grzegorz Dzik, prezes Impel S.A.

W nowej kadencji Rady Uczelni Politechniki Wrocławskiej znalazło się osiem osób powołanych przez Senat oraz – z mocy prawa – jedna osoba reprezentująca środowisko studenckie, czyli przewodniczący Samorządu Studentów PWr.

Podczas inauguracyjnego posiedzenia akty nominacyjne członkom gremium wręczył rektor uczelni prof. Arkadiusz Wójs. W trakcie spotkania na przewodniczącego został wskazany, a dzień później wybrany przez senat, Grzegorz Dzik, prezes Impel S.A., który pełnił tę funkcję również w poprzedniej kadencji.

– Powtórną nominację przyjmuję z pokorą i poczytuję za zaszczyt oraz traktuję jako służbę dla Politechniki – powiedział Grzegorz Dzik.

W skład rady wchodzi trójka przedstawicieli środowiska akademickiego Politechniki Wrocławskiej. Ponownie w tej grupie znaleźli się prof. Wojciech Glabisz z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz dr hab. inż. Zbigniew Sroka, prof. uczelni z Wydziału Mechanicznego.

Nową osobą w tym gronie jest prof. Katarzyna Chojnacka z Wydziału Chemicznego. Według jej wizji Politechnika Wrocławska powinna być miejscem nieprzytłaczającym biurokracją, a inspirującym do nauki. Absolwenci powinni być natomiast przygotowani do opracowywania innowacji procesowych i produktowych w przedsiębiorstwach.

– Jako szeregowy profesor Politechniki Wrocławskiej deklaruję, że będę od strony praktycznej przyglądać się reformie uczelni i konstruktywnie sugerować, co można jeszcze poprawić – zapowiada prof. Katarzyna Chojnacka.

W skład Rady Uczelni kadencji 2021-2024 weszło aż pięć osób reprezentujących świat biznesu. Wszystkie współpracują z uczelnią – jak Taras Lukaniuk, dyrektor Centrum Technologicznego Nokia we Wrocławiu i absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania.

Według niego Politechnika Wrocławska to z jednej strony ogromne tradycje, a z drugiej miejsce, w którym szkoli się zgodnie z najnowocześniejszymi światowymi trendami.

– Chciałbym wspierać uczelnię pomagając łączyć świat akademicki z doświadczeniem pochodzącym ze świata biznesu – podkreśla Taras Lukaniuk. 

Magdalena Dziewguć, członek rady nadzorczej BNP Paribas Bank Polska oraz Country Manager w Google Cloud Poland, wierzy, że najbliższy czas to dobry moment na rozwój kultury społeczności Politechniki Wrocławskiej.

– Chciałabym wspierać drogę uczelni w kierunku innowacyjności, odważnego eksperymentowania i różnorodności. Zależy mi też na tym, aby Politechnika była miejscem pierwszego wyboru przy planowaniu edukacji dla zdolnych dziewczyn i dla pracujących mam – wyjaśnia Magdalena Dziewguć.

Po raz pierwszy do rady wybrany został też Zbigniew Jagiełło, od 2009 r. prezes zarządu PKO Banku Polskiego SA i absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania. Natomiast drugą kadencję rozpoczął Witold Ziomek, prezes zarządu MPWiK we Wrocławiu.

Dziewiątym członkiem rady został Łukasz Pocheć, przewodniczący Samorządu Studenckiego PWr.

 

 

Udostępnij >
T
separator