Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Powiększa się centrum logistyczne w Wojkowicach

Hillwood, deweloper powierzchni komercyjnych, rozpoczął budowę kolejnych dwóch budynków w ramach centrum logistycznego Hillwood Wrocław Wschód. Magazyny o powierzchni prawie 38 000 mkw. zostaną oddane do użytku w drugim kwartale 2021 roku.

Centrum logistyczne zlokalizowane jest na 50-hektarowej działce, w miejscowości Wojkowice, w gminie Żórawina, przy samym węźle Krajków na autostradzie A4. Park magazynowy jest oddalony o 20 km od centrum Wrocławia oraz 25 km od portu lotniczego Wrocław-Starachowice. 

Cały park magazynowy będzie składał się z siedmiu hal i w sumie zaoferuje najemcom ponad 210 tys. mkw. Dotychczas zrealizowane budynki oddawane do użytku sukcesywnie od 2016 roku zostały już wynajęte w całości.

Park Wrocław Wschód to hale magazynowe wysokiego składowania o wysokości 10 m. Inwestycja będzie wyposażona w instalację fotowoltaiczną. Budynek będzie chroniony i monitorowany 24 godziny na dobę. Na terenie parku magazynowego znajdzie się też duży parking dla najemców oraz ich kontrahentów. W ramach projektu Hillwood wybudował także drogę dojazdową wraz z rondem.

Rynek nowoczesnej powierzchni magazynowej we Wrocławiu i w całym regionie rozwija się dynamicznie. W trzecim kwartale tego roku Dolny Śląsk był trzecim rynkiem w kraju pod względem aktywności najemców. Według danych rynkowych, od lipca do września br. firmy wynajęły tutaj w sumie 147 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, a od początku roku – 325 tys. mkw.

 

Udostępnij >
T
separator