Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Powstał  Międzynarodowy HUB Pomocy Humanitarnej

We Wrocławiu na terenie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki powstał Międzynarodowy HUB Pomocy Humanitarnej, w którym magazynowane są najpotrzebniejsze artykuły, produkty i środki medyczne. To miejsce, w którym koncentruje się pomoc nadchodząca z wielu źródeł dla ogarniętej wojną Ukrainy i jej obywateli.

Międzynarodowy HUB Pomocy Humanitarnej został utworzony przez dolnośląski samorząd, który podobnie jak inne organizacje zaangażował się w pomoc mieszkańcom Ukrainy. 

- W poniedziałek do Hubu przyjechały dwa transporty z pomocą humanitarną od naszych zaprzyjaźnionych regionów partnerskich w Niemczech – Dolnej Saksonii oraz Saksonii. To palety pełne m.in. artykułów higienicznych, środków czystości, kaszek dla dzieci, żywności energetycznej oraz pościel, koce i materace. Działamy tak, aby z naszym wsparciem pomoc humanitarna była jak najszybciej wysyłana do Ukrainy. Serdecznie dziękuję naszym partnerom za to wsparcie – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 Do Międzynarodowego HUB-u Pomocy Humanitarnej już trafiają przekazywane zewsząd dary, które następnie przetransportowane zostaną do Ukrainy.

 

Udostępnij >
T
separator