Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Pracownicy EY GDS Polska wspierają edukację podopiecznych wrocławskich fundacji

Pracownicy EY GDS Polska w ramach wolontariatu z własnej inicjatywy stworzyli edukacyjną książkę dla dzieci. „Wiesz, wygrywasz” to poradnik, który powstał po to, by pomagać młodym czytelnikom (6-12 lat) zrozumieć, czym jest wiedza i dlaczego dzielenie się nią jest ważne. Książka trafiła do podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacji Przystanek Rodzina.

Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu zarówno sposobu myślenia jak i umiejętności, których będą potrzebować, by znaleźć i utrzymać pracę w dorosłym życiu. To pewnego rodzaju wprowadzenie do zarządzania projektami i technik, takich jak mapa myśli i lista to-do (rzeczy do zrobienia). Im szybciej dziecko zacznie budować „wiedzę”, tym szybciej będzie chciało ją posiąść. A nic bardziej niż wewnętrzna potrzeba nie motywuje do poznawania świata, zdobywania wiedzy i nauki. 

Książka jest opowieścią o grupie przyjaciół, która bierze udział w szkolnym konkursie na zbudowanie kreatywnej zabawki. Ze znalezionych w domu materiałów postanawiają zbudować jeżdżący samochód. Znajdujący się w książce model konkursowego auta do samodzielnego złożenia pozwoli dzieciom czuć 
się częścią przygody, dzięki której dowiedzą się: 

·         Jak korzystać ze źródeł informacji?

·         Czym jest mapa myśli?

·         Dlaczego warto pracować w grupie?

·         W jaki sposób organizować informacje?

·         Co zrobić w sytuacji kryzysowej?

Ten poradnik to 40-stronicowy projekt, w którym najmłodsi znajdą cztery zadania do wykonania z atrakcyjnymi wizualizacjami (mapa myśli, lista rzeczy do zrobienia, lista materiałów, quiz) oraz jeden model do wycięcia i składania wraz z instrukcją. Twórcy nie zapomnieli o nowoczesnych metodach zdobywania wiedzy – w książce umieszczony jest kod QR i hasła do wyszukania, dzięki którym będą mogli znaleźć potrzebne video w Internecie. 

- Projekt „Wiesz Wygrywasz” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem Rodzin naszych Podopiecznych oswajając temat wykorzystywania w praktyce pozyskanych informacji, rozwijania umiejętności pracy w grupie i kreatywnej pracy z zaproponowanymi w niej zadaniami. To książka - poradnik napisany zręcznym językiem przez praktyków, których doświadczenie i wiedza dają się poznać na każdym kroku. Chętnie skorzystamy z kolejnych projektów zaproponowanych w ramach wsparcia Rodzin będących pod opieką Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – mówi Marta Golnik, Dyrektor ds. Administracyjnych w Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.  

Niezależnie od pochodzenia, kultury czy statusu społecznego – prawo do wiedzy ma każdy. Szczególnie istotne jest ono dla dzieci, które chłoną informacje najszybciej i dzięki nim poznają świat. To dlatego twórcy „Wiesz, wygrywasz” przygotowali książkę w trzech opcjach językowych: po polsku, angielsku i ukraińsku. 

Do tej pory książka trafiła do podopiecznych dwóch wrocławskich organizacji NGO – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacji Przystanek Rodzina. W najbliższym czasie EY GDS planuje rozszerzenie zasięgu projektu na kolejne miasta w Polsce. Książka ma trafić do rodzin podopiecznych NGO-sów, m. in. w Warszawie.

Udostępnij >
T
separator