Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Prezydent Wrocławia nagrodził firmy odpowiedzialne społecznie

Techland, 3M i BSH zostały laureatami Nagrody Prezydenta Wrocławia - Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystej gali na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

Laureatami Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie zostały firmy, które wyróżniają się działaniami na rzecz społeczności lokalnej, dbają o komfort pracy i życia swoich pracowników.  

- Ostatni rok pokazał jak ważna w życiu miasta jest solidarność i odpowiedzialność społeczna. Wyróżnione firmy obecne są we Wrocławiu od lat i od lat wspierają jego mieszkańców. Szczególnie mocno ta pomoc była potrzebna właśnie w czasie pandemii. Ta nagroda to forma uhonorowania działań, podejmowanych przez te przedsiębiorstwa – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 

Nagrody odebrali Radosław Kaskiewicz - prezes firmy 3M, Konrad Pokutycki - prezes firmy BSH i w imieniu prezesa firmy Techland - Magdalena Okulowska - prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

TECHLAND

Firma Techland to jeden z najstarszych i najważniejszych polskich producentów i wydawców gier wideo na komputery osobiste i konsole. Działająca w Polsce od 1991 roku firma jest wiodącym i uznanym, niezależnym twórcą gier komputerowych i globalnym wydawcą na wszystkie wiodące platformy, stanowiąc dla Wrocławia jedną z najbardziej wartościowych marek gospodarczych.

Firma Techland bardzo intensywnie wspiera lokalne społeczności, koncentrując się przede wszystkim na osobach i instytucjach, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej czy materialnej. Przez lata działalności zaangażowała się w wiele projektów, których realizacja przybrała na sile w czasie panującej pandemii. Techland zadbał o posiłki dla potrzebujących w kryzysie bezdomności, osób starszych i tych korzystających z pomocy ośrodków opiekuńczych. Wsparciem środkami ochrony osobistej objęte zostały szpitale znajdujące się przy ul. Grabiszyńskiej i ul. Koszarowej oraz wrocławski Przylądek Nadziei. Wśród działań nie zabrakło pomocy dla schroniska dla koni Centaurus. Przekazano darowizny dla szpitala przy ul. Kamieńskiego oraz Fundacji Atena z Oławy. Zadbano o domy dziecka, które otrzymały sprzęt komputerowy oraz o Pogotowie Ratunkowe, które wyposażono w sprzęt audiowizualny służący do telekonferencji. Techland wspomógł również Browar Stu Mostów.

Pośród najnowszych inicjatyw znalazł się zakup testów dla pracowników Pogotowia Ratunkowego, wsparcie Politechniki Wrocławskiej w wydrukach przyłbic ochronnych, przekazanie środków na zakup masek dla szpitala przy ul. Koszarowej.

3M

Firma 3M zagościła na mapie Polski 30 lat temu. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, a jej produkty poprawiają jakość życia oraz wychodzą naprzeciw największym współczesnym wyzwaniom cywilizacyjnym. Dla Wrocławia 3M to jeden z flagowych inwestorów, który jest dowodem wysokiej specjalizacji i nowoczesności gospodarki regionu. 

W 2015 roku koncern zdecydował się stworzyć pierwsze w historii 3M Globalne Centrum Usług Wspólnych, które partneruje innym spółkom w rejonach Ameryki, Azji i Pacyfiku. We wrześniu 2017 roku z kolei otwarto we Wrocławiu Centrum Szkoleniowe 3M. Najnowszym dokonaniem pozostaje jednak 3M Manufacturing & Academic Partership, czyli wieloletni program współpracy 3M ze szkołami technicznymi i zawodowymi. Firma 3M wybrała Wrocław jako pierwszą poza USA lokalizację dla wdrożenia swojego programu i tym samym wyposażyło pracownie naukowe w zestawy dydaktyczne dla określonych operacji procesu produkcyjnego, dzięki którym będzie można szkolić przyszłych pracowników fabryk przyszłości, wykorzystując elementy Industry 4.0.

Ważną częścią działań 3M jest wspieranie pracowników i lokalnych społeczności, co traktowane jest jako przejaw pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma chętnie dzieli się wiedzą i prowadzi szereg inicjatyw na potrzeby tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Realizuje nie tylko darowizny na rzecz Banku Żywności we Wrocławiu, ale również przekazuje komputery do szkół i instytucji oraz angażuje się w pomocowe akcje świąteczne. Pracownicy firmy w regionie wspierają organizacje charytatywne m.in. poprzez akcję 3M in Motion - projekt, dzięki któremu poprzez sport można pomóc osobom będącym w potrzebie. Firma promuje kulturę różnorodności, równości i włączenia. We wrocławskich spółkach aktywnie działa Women Leadership Forum, zrzeszająca kobiety z różnych części organizacji. Grupa podejmuje szereg działań mających na celu promowanie rozwoju osobistego oraz zawodowego kobiet.

W 2013 roku 3M objęła patronatem lokalną integracyjną Szkołę nr 8 we Wrocławiu, by rozwijać rozwój i edukację dzieci. Ponadto firma od wielu lat wspiera Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, współpracowała również z PCK, Polską Akcją Humanitarną, Fundacją Mam Marzenie oraz Fundacją Anny Dymnej. 3M sponsoruje też liczne wydarzenia sportowe, przez co blisko związana jest z mistrzami Polski i świata.

BSH

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., spółka-córka BSH Home Appliances Group – największego producenta sprzętu AGD w Europie i jednego z liderów produkcji na świecie, czołowy przedstawiciel branży we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W zakładzie we Wrocławiu przy ul. Żmigrodzkiej produkuje przede wszystkim nowoczesne lodówki i piekarniki marek Bosch i Siemens z wykorzystaniem najnowszych standardów środowiskowych oraz rozwiązań wpisujących się w koncepcję Przemysłu 4.0 oraz Internetu Rzeczy. 

Inwestor pojawił się we Wrocławiu za sprawą przejęcia upadającego zakładu hiszpańskiego inwestora FagorMastercook, co pozwoliło utrzymać miejsca pracy oraz rozwinąć nowe linie produkcyjne. Od tamtego czasu firma dynamicznie się rozwija, a zatrudnienie w fabryce przerosło poziom deklarowany przez inwestora.

BSH wyróżnia się inwestycjami w ochronę środowiska oraz licznymi akcjami wspierającymi lokalną społeczność i ugruntowującymi firmę jako pracodawcę odpowiedzialnego społecznie. Inwestor wybudował z własnych środków drogę rowerową w okolicy zakładu, prowadził akcje sadzenia drzew oraz akcje charytatywne na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami oraz świetlicy środowiskowej Fundacji Tobiaszki. 

Podczas lockdownu w 2020 r. firma BSH wstrzymała produkcję jedynie na 3 tygodnie, po czym szybko przystosowała się do panujących warunków i wznowiła pracę zakładu. W tym czasie prowadzono akcję #BoschWPogotowiu, która polegała na przekazaniu ponad 830 urządzeń AGD ponad 200 placówkom leczniczym w całej Polsce, w tym wielu placówkom medycznym na Dolnym Śląsku.

Udostępnij >
T
separator