Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Przedłużone obostrzenia

Obostrzenia wprowadzone w życie w związku z pandemią koronawirusa, które miały obowiązywać do Wielkanocy, zostały przedłużone. Dodatkowo wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Przełożone zostały też egzaminy maturalne i ósmoklasistów

Do 19 kwietnia zamknięte pozostaną galerie handlowe, kina, teatry, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i tatuażu. Utrzymane zostaną także limity osób w sklepach i kościołach oraz ograniczenia w przemieszczaniu się. O dwa tygodnie - do 26 kwietnia - przedłużono zamknięcie szkół, uczelni, przedszkoli i żłobków. Wstrzymany będzie także pasażerski ruch lotniczy oraz kolejowy ruch międzynarodowy.

Z kolei do 3 maja będą zamknięte granice i obowiązywać będzie m.in. obowiązkowa kwarantanna dla osób przekraczających granicę z Polską. Do odwołania obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych.

Nowością jest natomiast obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, który wchodzi w życie od czwartku, 16 kwietnia. Przesunięte zostały też matury i egzaminy ósmoklasistów. Nie podano dla nich nowych terminów, jednak nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu. Dokładne daty zostaną podane co najmniej trzy tygodnie przed planowanymi egzaminami.

 

Udostępnij >
T
separator