Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Przy LG Energy Solution Wrocław otwarto publiczne przedszkole

W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem powstał „Ul” – wyjątkowe przedszkole publiczne, którego wartości wychowawcze opierają się na wzajemnym szacunku, pomocy, współpracy oraz trosce o siebie nawzajem i środowisko. Placówka jest jedną z inwestycji LG Energy Solution Wrocław, wpisującą się w strategię dbałości o dobrostan pracowników oraz społeczności lokalnej.

Uroczyste otwarcie przedszkola „Ul” z udziałem przedstawicieli władz lokalnych i państwowych odbyło się 29 listopada 2022 roku. Placówka została stworzona z myślą o pracownikach LG Energy Solution Wrocław, spółek siostrzanych oraz mieszkańców Wrocławia i okolic. W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele lokalnych władz, kuratorium oświaty, Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a także spółek partnerskich Grupy LG i rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola. Nie zabrakło także najmłodszych – przedszkolaki dzielnie reprezentowała grupa Pszczółek.

Wartość dla pracowników i mieszkańców regionu

– Przedszkole "Ul" powstało z myślą o naszych pociechach - dzieciach naszych Pracowników, a także naszej lokalnej społeczności. Cieszymy się, że możemy ich wspierać, mieć realny wpływ na ich komfort i bezpieczeństwo życia. Zgodnie ze swoją pozycją największego prywatnego pracodawcy regionu, LG Energy Solution dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pracownikom jak najlepsze środowisko pracy i wygodę w codziennym życiu, a także wypełniać swoje obowiązki wobec społeczności - mówił COO LG Energy Solution Wrocław Gun Tai Kim podczas oficjalnej przemowy. – LG Energy Solution Wrocław to grupa utalentowanych ludzi. Wspieramy ich rozwój i dajemy im pełne wsparcie, aby odnieśli sukces. Elementem tego wsparcia jest stworzenie Przedszkola „Ul”. Wszyscy wiemy, jak ważne jest młode pokolenie - dzieci to nasza przyszłość! Miejsce, w którym teraz jesteśmy, to naprawdę wyjątkowa przestrzeń, gdzie pracownicy i społeczność lokalna mogą wspólnie koegzystować. Mam nadzieję, że Przedszkole „Ul” będzie miejscem, które będzie wielką wartością dla nas wszystkich – dodał.

Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem przedstawicieli państwowych i lokalnych władz, którzy wyrazili uznanie dla tej unikatowej w Polsce inicjatywy.

– Przedszkole „Ul” jest doskonałym przykładem realizacji społecznej odpowiedzialności biznesu – podkreślił Dolnośląski Kurator Oświaty, Roman Kowalczyk. – To znakomita nowina, że będzie ono otwarte nie tylko dla pracowników firmy. Wydawałoby się to takie proste - firma inwestuje, więc dba o swoich pracowników i ich dzieci - ale w tym przypadku troska jest szersza. To wspaniałe, że są ludzie i firmy, którzy rozumieją, że finansowy wkład w oświatę to nie tylko prosty wydatek, ale inwestycja, która będzie w przyszłości owocować, inwestycja z perspektywą. W końcu to dzieci są naszą przyszłością i nadzieją – dodał, jednocześnie dziękując w imieniu całego Kuratorium oraz Ministra Edukacji Przemysława Czarnka.

– To pierwsza tego typu inwestycja na terenie powiatu wrocławskiego – przedszkole stworzone przez firmę zajmującą się produkcją. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że ta wyjątkowa inicjatywa powstała w zaledwie 6 miesięcy. Chciałbym na ręce pana Prezesa złożyć najserdeczniejsze podziękowania za to, że poza tworzeniem wielkich rzeczy, dostrzegają państwo także rolę dzieci – powiedział Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

Piotr Kopeć, zastępca wójta Gminy Kobierzyce, w imieniu swoim, Wójta Gminy Kobierzyce Ryszarda Pacholika oraz przedstawicieli Urzędu podkreślił nie tylko ważność inicjatywy, ale także podziękował za dotychczasową współpracę.

– Przedszkole to miejsce szczególne - tutaj kształtują się pierwsze postawy młodych ludzi, za których edukację jesteśmy odpowiedzialni. Takich miejsc na terenie Gminy stworzyliśmy ponad 2 tys. dla 22 tys. mieszkańców - to jeden z lepszych wyników w naszym kraju – mówił Piotr Kopeć. – Spośród wszystkich przedszkoli na terenie Gminy, Przedszkole „Ul” jest pierwszym publicznym prowadzonym przez biznes. Kiedy przedstawiciele LG Energy Solution Wrocław pierwszy raz zwrócili się do nas z propozycją jego stworzenia, przyjęliśmy to z wielkim entuzjazmem. Uznajemy, że właśnie to jest prawdziwym budowaniem więzi pomiędzy dużym biznesem a lokalną społecznością. Cieszymy się, że jesteście tutaj z nami i że możemy się nawzajem wspierać – powiedział.

Wsparcie i odpowiedzialność

Zgodnie z wizją ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance – środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny) „We CHARGE toward a better future”, LG Energy Solution Wrocław dąży do bycia firmą coraz bardziej przyjazną środowisku: stawia klimat na pierwszym miejscu, wypełnia obowiązki społeczne i kształtuje zrównoważoną przyszłość – globalnie i lokalnie. Wkład w dobrostan pracowników oraz społeczności lokalnej urzeczywistniają m.in. nowe inwestycje, w tym budowa przedszkola „Ul”, uruchomienie wewnętrznej jednostki straży pożarnej czy zaangażowanie w rozbudowę infrastruktury drogowej w regionie.

– Mam nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu nas wszystkich – skomentował Dyrektor Departamentu Wsparcia Biznesu LG Energy Solution Wrocław, Yong Girl Lee – Będę bardzo wdzięczny za wsparcie w rozwijaniu tego typu inicjatyw. Dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu wszystkich mieszkańców regionu – dodał.

Udostępnij >
T
separator