Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rekordowa edycja Poland Business Run

W niedzielę na ulicach miast całej Polski można było spotkać grupy biegaczy, którzy brali udział w jubileuszowej edycji charytatywnego biegu Poland Business Run. Wśród rekordowej liczby uczestników znalazło się 339 drużyn z Wrocławia, które pobiegły, by pomóc potrzebującym. Dzięki ich udziałowi 103 beneficjentów otrzyma wsparcie finansowe, które pomoże im „stanąć na nogi”.

Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na bezpieczeństwo bieg zorganizowano w formie wirtualnej, bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach. Zmiana formuły nie zgasiła entuzjazmu biegaczy. W jubileuszowej, 10. edycji charytatywnej sztafety udział wzięła rekordowa liczba przedstawicieli firm i korporacji – 28,5 tysiąca osób. Każda z nich pokonała 4 km po samodzielnie wybranej trasie, a swój wynik zarejestrowała w aplikacji mobilnej.

– W 10. urodziny biegu mamy ogromne powody do radości. Rekord zapisanych uczestników i ponad 100 beneficjentów to cudowny wynik na jubileusz. Bardzo dziękujemy biegaczom, sponsorom i partnerom, bez których nie byłoby to możliwe – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Pomoc dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Dzięki udziałowi biegaczy Fundacja Poland Business Run pomoże 103 osobom z dysfunkcjami narządów ruchu. Pieniądze z opłat startowych i zebrane w ramach akcji „Pomagam Bardziej” zostaną przeznaczone na zakup 32 protez, 30 wózków i sprzętów ułatwiających poruszanie oraz 44 turnusy rehabilitacyjne

W gronie tegorocznych beneficjentów znalazło się 7 osób z Wrocławia i okolic Dolnego Śląska. Wśród nich jest między innymi wrocławska nauczycielka Ewa Iwachów, mama 4-letniego synka.

– Jestem aktywną osobą. Koszty rehabilitacji i zakup niezbędnego do funkcjonowania sprzętu ortopedycznego znacznie przewyższają moje możliwości finansowe. Pomoc pozwoli mi na więcej możliwości w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym – mówi Ewa Iwachów.

Biznes pomaga potrzebującym

W ciągu ostatnich dziesięciu lat charytatywna sztafeta wsparła w sumie aż 700 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Tegoroczna edycja pokazała, że firmy i korporacje przykładają coraz większą wagę do kwestii społecznych, chcąc pomagać innym i promować zdrowy tryb życia. Aż 1,3 tys. przedsiębiorstw z ponad 400 polskich miejscowości wystawiło swoje reprezentacje w niedzielnym biegu bez barier i granic. Najwięcej, bo ponad 6 tys. biegaczy, zgłosiły firmy z Krakowa. Pobiegło też ponad 4,3 tys. przedstawicieli biznesu z Warszawy. Dolnośląska reprezentacja była złożona z 339 drużyn i liczyła 1,7 tys. uczestników.

Dzięki wirtualnej formie zawodów można było wziąć w nich udział także poza granicami naszego kraju. Do charytatywnego biegu zgłosiły się firmy z 19 państw, w tym Singapuru, Malezji, Indii, Kanady, Indonezji czy Japonii. Poza Polską pobiegły zagraniczne oddziały korporacji, a także osoby, które 5 września przebywały akurat na urlopie, m.in. we Włoszech, USA czy Tanzanii.

– Początkowo miałam pobiec w Polsce, ale ostatecznie trasę czterech kilometrów pokonałam na słonecznym Cyprze, co było nie lada wyzwaniem – dodaje Aleksandra Pająk z jednej z wrocławskich firm – Sportowe inicjatywy połączone z charytatywnymi działaniami to najlepsze środek do aktywizacji pracowników nie tylko dokładamy swoją cegiełkę do pomocy innym, ale równie promujemy aktywny styl życia.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja była rekordowa pod paroma względami – liczba uczestników pobiła dotychczasowy rekord z 2019 roku, a po raz pierwszy w historii fundacji udało się przekroczyć liczbę 100 beneficjentów. Zgromadzone środki tradycyjnie zostaną wykorzystane w szczytnym celu!

Udostępnij >
T
separator