Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rozpoczął się kolejny ogólnopolski lockdown

Od soboty, 20 marca, w całej Polsce obowiązują nowe ograniczenia, które potrwają do 9 kwietnia. Zamknięte są m.in. hotele, większość sklepów w galeriach handlowych, kina, teatry oraz baseny i instytucje kultury.

Wprowadzony właśnie ogólnopolski lockdown oznacza, że co najmniej do 9 kwietnia zamknięte będą:

  • kina, teatry, muzea, galerie sztuki
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej)
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna stoki narciarskie kluby fitness i siłownie obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności)
  • dyskoteki i kluby nocne
  • kasyna i salony z automatami do gier hazardowych
  • hotele, poza hotelami robotniczymi i dla pracowników sezonowych (pozostałe mogą przyjmować m.in.  medyków, kierowców zawodowych, funkcjonariuszy czy żołnierzy. Można też wynajmować pokoje pacjentom, którzy przyjechali się leczyć i ich opiekunom)
  • w galeriach handlowych czynne są tylko sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy meblowe, zoologiczne i z artykułami budowlanymi, akcesoriami samochodowymi oraz usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe i pralnie. 

Wciąż mogą działać zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Natomiast urzędy będą pracować w ograniczonym zakresie, wykonując tylko zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom m.in. rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych, pomocy społecznej, świadczenia usług komunalnych, wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych, budowlanych oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego i ochrony środowiska. Do 9 kwietnia 2021 r. pracownicy urzędów mogą dostać polecenie pracy zdalnej. Nie dotyczy to jednak sądów i prokuratur.

Udostępnij >
T
separator