Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rozpoczął się VII Kongres Energetyczny

Odbudowa gospodarki po kryzysie związanym z COVID, a także energetyka wiatrowa, jądrowa i szeroko pojęta transformacja energetyczna to najważniejsze zagadnienia trwającego we Wrocławiu VII Kongresu Energetycznego.

Kongresy Energetyczne DISE to wydarzenia o zasięgu międzynarodowym, które na stałe wpisały się do kalendarza branży energetycznej. Co roku ich uczestnicy koncentrują się na kluczowych zagadnieniach dla sektora energii, a obecnie już także i klimatu, którego ochrona zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem stała się celem nadrzędnym państw członkowskich UE. Debata kongresowa pozwala na podsumowanie osiągnięć polskiej energetyki w minionym roku oraz identyfikację wyzwań, które należy podjąć, by stać się liczącym się graczem w światowym „wyścigu” race to zero. Podczas VII edycji kongresu zaplanowano dyskusję nowej unijnej strategii koordynacji planowania i eksploatacji systemu energetycznego. Realizacja tej koncepcji jest wielkim wyzwaniem w dążeniu do efektywnej i głębokiej dekarbonizacji europejskiej gospodarki. 

Tegoroczna edycja będzie koncentrować się m.in. wokół następujących zagadnień:

  • odbudowa gospodarki po kryzysie związanym z COVID
  • sector coupling
  • morska energetyka wiatrowa
  • energetyka jądrowa
  • paliwa gazowe w procesie transformacji energetycznej
  • zielone gazy – warunki wykorzystania i perspektywy rynku
  • system energetyczny oparty na OZE
  • finansowanie transformacji energetycznej

 Wśród uczestników spotkania są przedstawiciele administracji rządowej, samorządowcy reprezentanci największych firm branżowych oraz dyplomaci. Kongresy Energetyczne DISE to wydarzenia o zasięgu międzynarodowym, które na stałe wpisały się do kalendarza branży energetycznej. Co bardzo istotne corocznie odbywają się one na Dolnym Śląsku, który na ten czas staje się stolicą debaty o sektorze energetycznym. Co roku koncentrują się na kluczowych zagadnieniach dla sektora energii, a także klimatu, którego ochrona zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem stała się celem nadrzędnym państw członkowskich UE.

- Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii takich jak wiatr czy energia słoneczna jest jednym z istotnych założeń strategii rozwojów europejskich regionów, w tym Dolnego Śląska – mówi Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Macko.

Udostępnij >
T
separator