Startupy to aktualnie często wybierana przez młodych ludzi forma działalności. Jest to duże wyzwanie dla młodego lidera, dlatego ważne, aby posiadał odpowiednie kompetencje. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wspólnie z działającym przy nim Inkubatorem Przedsiębiorczości „inQUBE”, przygotował studia podyplomowe, których głównym celem jest zwiększenie szansy na biznesowy sukces.
Studia Startup Leadership Program skierowane są do osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem, ale również do specjalistów aspirujących do założenia własnego startupu, po latach innych doświadczeń zawodowych.
– Chcemy kreować przyszłych liderów branży ICT, którzy wyposażeni w sposób myślenia oraz narzędzia do rozwoju, będą mieli większe szanse na biznesowy sukces zakładanego startupu - mówi Jan Cendrowski Dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Program nauczania został podzielony na dwa duże bloki tematyczne opracowanie wspólnie z partnerami studiów. Pierwszy obejmuje rozwój kompetencji managerskich oraz umiejętności osobistych, takich jak wystąpienia publiczne oraz budowanie marki osobistej. Warsztaty z tej tematyki poprowadzą m.in. trenerzy firmy doradczo-szkoleniowej, specjalizującej się w budowaniu zespołów oraz rozwoju indywidualnych kompetencji liderów.
– Podczas studiów młody lider uzyska autorefleksję: dowie się kim jest, na co go stać, jaki ma potencjał, a nad czym musi pracować. Pozna i wybierze styl zarządzania pasujący do jego osobowości. Wyposażymy go również w narzędzia zarządcze, które w dalszym rozwoju pomogą mu w pełnieniu funkcji liderskich – opowiada Magdalena Kossakowska, psycholog biznesu, trener oraz współwłaścicielka Inżynierii Personalnej.
Drugi blok tematyczny będzie dotyczył umiejętności niezbędnych do prowadzenia szybko rosnącego biznesu w trzech kluczowych obszarach. Młodzi liderzy poznają branżę ICT od strony marketingu, finansowania i technologii.
– Dobrze prowadzona komunikacja i sprzedaż stanowią jedną z podstaw w osiągnięciu biznesowego sukcesu. Ich zaplanowanie powinno bazować na strategii biznesowej firmy. Nasz lider pozna zasady tworzenia strategii biznesowej i marketingowej, a także sposoby budowania efektywnych kanałów sprzedaży, które w zależności od fazy rozwoju startupu, mają kluczowe znaczenie dla pozyskiwania kolejnych klientów - zdradza Kinga Szurmiak, Group Brand Strategy Manager z Ringier Axel Springer Polska, jednego z największych wydawców mediów online w Polsce, posiadającego w portfolio m.in.: Business Insider, Forbes Polska i Onet.pl.
Zagadnieniami technologicznymi, jak i finansowaniem zajmą się m.in.: Google for Startups - globalny dział Google wspierający rozwój startupów oraz Dentons - największa na świecie firma prawnicza także wspierająca podmioty technologiczne, w ramach praktyki venture technology.
– Relacja pomiędzy założycielami startupu, a funduszem venture capital jest bliska i tworzona na wiele lat. Founderom będzie łatwiej pozyskać pierwszą czy kolejną rundę finansowania VC, gdy poznają zasady gry tego rynku. To szczególnie ważne dla pomysłów z aspiracjami do globalnej ekspansji od pierwszego dnia, a takich jest w Polsce coraz więcej – mówi Michał Kordaczuk, prowadzący praktykę venture technology w Dentons.
Studia prowadzone będą w języku polskim na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i są interesującą propozycją dla każdego młodego przedsiębiorcy, który chcę osiągnąć sukces w biznesie. Rekrutacja na studia podyplomowe trwa do 20 lutego 2022 roku. Informacje o zapisach na studia znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu:
https://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/114,1781,startup_leadership_program.html