Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ruszają studia dla liderów startupów

Startupy to aktualnie często wybierana przez młodych ludzi forma działalności. Jest to duże wyzwanie dla młodego lidera, dlatego ważne, aby posiadał odpowiednie kompetencje. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wspólnie z działającym przy nim Inkubatorem Przedsiębiorczości „inQUBE”, przygotował studia podyplomowe, których głównym celem jest zwiększenie szansy na biznesowy sukces.

Studia Startup Leadership Program skierowane są do osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem, ale również do specjalistów aspirujących do założenia własnego startupu, po latach innych doświadczeń zawodowych.

 – Chcemy kreować przyszłych liderów branży ICT, którzy wyposażeni w sposób myślenia oraz narzędzia do rozwoju, będą mieli większe szanse na biznesowy sukces zakładanego startupu - mówi Jan Cendrowski Dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Program nauczania został podzielony na dwa duże bloki tematyczne opracowanie wspólnie z partnerami studiów. Pierwszy obejmuje rozwój kompetencji managerskich oraz umiejętności osobistych, takich jak wystąpienia publiczne oraz budowanie marki osobistej. Warsztaty z tej tematyki poprowadzą m.in. trenerzy firmy doradczo-szkoleniowej, specjalizującej się w budowaniu zespołów oraz rozwoju indywidualnych kompetencji liderów.

 – Podczas studiów młody lider uzyska autorefleksję: dowie się kim jest, na co go stać, jaki ma potencjał, a nad czym musi pracować. Pozna i wybierze styl zarządzania pasujący do jego osobowości. Wyposażymy go również w narzędzia zarządcze, które w dalszym rozwoju pomogą mu w pełnieniu funkcji liderskich – opowiada Magdalena Kossakowska, psycholog biznesu, trener oraz współwłaścicielka Inżynierii Personalnej.

Drugi blok tematyczny będzie dotyczył umiejętności niezbędnych do prowadzenia szybko rosnącego biznesu w trzech kluczowych obszarach. Młodzi liderzy poznają branżę ICT od strony marketingu, finansowania i technologii.

 – Dobrze prowadzona komunikacja i sprzedaż stanowią jedną z podstaw w osiągnięciu biznesowego sukcesu. Ich zaplanowanie powinno bazować na strategii biznesowej firmy. Nasz lider pozna zasady tworzenia strategii biznesowej i marketingowej, a także sposoby budowania efektywnych kanałów sprzedaży, które w zależności od fazy rozwoju startupu, mają kluczowe znaczenie dla pozyskiwania kolejnych klientów - zdradza Kinga Szurmiak, Group Brand Strategy Manager z Ringier Axel Springer Polska, jednego z największych wydawców mediów online w Polsce, posiadającego w portfolio m.in.: Business Insider, Forbes Polska i Onet.pl.

Zagadnieniami technologicznymi, jak i finansowaniem zajmą się m.in.: Google for Startups - globalny dział Google wspierający rozwój startupów oraz Dentons - największa na świecie firma prawnicza także wspierająca podmioty technologiczne, w ramach praktyki venture technology.

– Relacja pomiędzy założycielami startupu, a funduszem venture capital jest bliska i tworzona na wiele lat. Founderom będzie łatwiej pozyskać pierwszą czy kolejną rundę finansowania VC, gdy poznają zasady gry tego rynku. To szczególnie ważne dla pomysłów z aspiracjami do globalnej ekspansji od pierwszego dnia, a takich jest w Polsce coraz więcej – mówi Michał Kordaczuk, prowadzący praktykę venture technology w Dentons.

Studia prowadzone będą w języku polskim na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i są interesującą propozycją dla każdego młodego przedsiębiorcy, który chcę osiągnąć sukces w biznesie. Rekrutacja na studia podyplomowe trwa do 20 lutego 2022 roku. Informacje o zapisach na studia znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu:

https://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/114,1781,startup_leadership_program.html

Udostępnij >
T
separator