Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ruszył punkt zbiórki darów dla Ukrainy w Magnolia Park

Zbiórka darów dla Ukrainy w Magnolia Park prowadzona będzie 28 lutego i 1 marca w godz. od 12.00 do 18.00.

W pomoc dla Ukrainy angażuje się coraz więcej osób i instytucji. Co w tej chwili jest najbardziej potrzebne? To żywność długoterminowa – w tym makaron, ryż, konserwy, mleko w proszku dla dzieci, gotowe dania dla dzieci w słoiczkach, śpiwory oraz koce, apteczki pierwszej pomocy i środki opatrunkowe – w tym opaski uciskowe i pakiety opatrunkowe, a także środki higieny osobistej – pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym również pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe. Do tego baterie, świece i zapalniczki.

Jak podkreślają organizatorzy, ta lista została ustalona na podstawie bezpośrednich rozmów z osobami znajdującymi się w Kijowie lub Lwowie. Dlatego proszą, by nie dostarczać przedmiotów spoza tej listy. Na chwilę obecną nie jest potrzebna np. odzież.

Jak spakować dary

W miarę możliwości wszystkie produkty czy przedmioty spakuj do pudełka. Nie zaklejaj go. Na pudełku zapisz, co znajduje się w środku. Najlepiej jak skupisz się na jednym typie produktów, np. pudełko tylko z mlekiem w proszku czy tylko z pieluchami. To ułatwi segregację. Organizatorzy proszą też, by poszczególne kartony nie były zbyt ciężkie. Ważna informacja: paczki kierowane do indywidualnych odbiorców nie będą przyjmowane. Dary trafią do osób potrzebujących na Ukrainie. Będą rozdzielane na miejscu.

Punkt zbiórki

Dary można przynieść 28 lutego i 1 marca do Magnolia Park. Zbiórka będzie prowadzona przy punkcie informacyjnym, w godz. od 12.00 do 18.00.

– Wszyscy wiemy, jak bardzo potrzebne jest wsparcie dla Ukrainy. Gorąco zachęcam do udziału w zbiórce darów. W ten sposób pomóc może każdy z nas – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Magnolia Park. 

Akcję „Dary dla Ukrainy” organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. Świętej Jadwigi. Fundacja uruchomiła także konto bankowe, na które można wpłacać środki przeznaczone na zakup żywności już na Ukrainie.

Nr konta 49 1020 5242 0000 2902 0118 0504 dopisek „Pomoc dla Ukrainy”.

Udostępnij >
T
separator