Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ruszyła wystawa „Dolny Śląsk w formie”

Na bolesławieckich Plantach Miejskich zainaugurowano wystawę „Dolny Śląsk w formie”. Ekspozycja zagości w sumie w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu.

Prezentowana na wystawie ekspozycja to fotografie przedstawiające różne przedsięwzięcia dofinansowane dzięki funduszom unijnym. Podziwiać ją można od 16 sierpnia do 1 września na bolesławieckich Plantach. Wystawę obejrzeć mogli już mieszkańcy Kłodzka oraz Legnicy. Ekspozycja prezentowana będzie w kolejnych tygodniach także w Wałbrzychu, Lubinie, Wołowie, Jeleniej Górze, Ząbkowicach Śląskich, Wrocławiu i Górze.

- Środki unijne odgrywają ogromną rolę w rozwoju całego Dolnego Śląska. Tylko w ciągu ostatnich 7 lat z tego źródła region otrzymał ponad 10 mld zł. Wystawa „Dolny Śląsk w formie” opowiada o tym, jak udało się je zainwestować praktycznie w każdą z dziedzin życia. Przedstawione na planszach przykłady to jedynie niewielki fragment licznych projektów, które realizujemy z myślą o poprawie komfortu życia Dolnoślązaków – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 W ostatnich latach ze środków unijnych w powiecie bolesławieckim sfinansowane zostały między innymi: szpital kontenerowy, laboratorium medyczne, droga powiatowa na trasie Osiecznica – Świętoszów z dwoma mostami w Świętoszowie, czy część obwodnicy Bolesławca. Wyremontowano także dawny Dom Handlowy Mieszko, gdzie mieści się teraz Centrum Wiedzy, jak również sanktuarium, Rynek, dworzec kolejowy oraz park wodny Orka.

Oprócz inwestycji infrastrukturalnych, unijne środki w perspektywie finansowej 2014-2020 wykorzystywano również między innymi na rozwój szkół.

- Gdziekolwiek jesteśmy na Dolnym Śląsku widać ślady dobrych inwestycji finansowanych w dużej mierze ze środków z Unii Europejskich. Także Bolesławiec jest tego przykładem – mówi prezydent Bolesławca Piotr Roman.

 

Udostępnij >
T
separator